a.i.b.ü tıp fakültesi hastanesi

Sitemizi ziyaret edenlerin düzenli verilere en kısa yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle kapsamlı çalışmalar yaptık. a.i.b.ü tıp fakültesi hastanesi makalemizi okurken bilgi verilen tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolayca web sitemize ulaşabilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Online olarak arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir yanıtını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu denli tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük aktüel olup, devlet hastane randevu portalı ile kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden alınmış veilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin en son güncellenme tarihi: 20 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Geriatri, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Nükleer Tıp, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.

Hastane birimleri, uzmanlık alanları

a.i.b.ü tıp fakültesi hastanesi-70

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, kemik hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilen, parazitler tarafından oluşturulan ve bir kısmı sirayet edebilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilebilmektedir.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

a.i.b.ü tıp fakültesi hastanesi-59Hastane içerisinde yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Yattığınız bölümde size teslim edilen tüm malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
WC’yi temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya sahibi olmayan herhangi bir çanta gördüğünüzde bölümün personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Yatış için gelirken zorunlu durumlar dışında fazla miktarda para getirmeyin.
Şahsi eşyalarınızı size tahsis edilen dolabınızda derli toplu muhafaza ediniz.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi olmasına önem verin.
Tanımadığınız kişilerden yardımlarını istemeyiniz. Odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu olmasını sağlayınız. Televizyon izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan eşyaların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Otomobilinizi hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başka arabaların ilerlemesine mani olmayan şekilde park edin.
Hastanelere gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması yeterli olacaktır. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder. Randevularınıza erkenden gelmeye özen gösteriniz.
Hastaneye giderken size verilen saatten minimum 30 dk. önce giderek, gerekli evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde bebek götürmemelisiniz.
Hastaneye yiyecek götürmemelisiniz.
Cep telefonlarınızı hastanede kısık seste kullanınız. Refakatçiler, yaka kartını takmalıdır.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Doktorları haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını ve hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın. Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın uygunluğuna göre belirlenir.
Vizite sırasında rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Klinik içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Işıklar ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize bağlı olarak cep hattınızdan yahut da sabit telefonunuz ile ALO 182 hizmetini arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kişinin değil doktora görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını operatöre belirtiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki adımda, doktora görünecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız bulunduğunuz ilçeye göre, gidilecek sağlık kurumu ile ilgili tavsiye veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra randevu saat ve günü belirteceksiniz. Uygun olma durumuna göre sizlere uygunluk verip kesin zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veyahut zamanını başka zamana almak isterseniz 182’den revize işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu web sitesine giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevunun tarihini ya da saatini başka zamana almak işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.