acıbadem hastanesi doğum fiyatları 2014

Değerli ziyaretçilerimizin kapsamlı konulara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla detaylı araştırmalar oluşturduk. acıbadem hastanesi doğum fiyatları 2014 makalemizi incelerken bilgi paylaşılan uyarıları okumayı unutmayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sayfalarımıza gelebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Online olarak istediğiniz her verinin net bir yanıtını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar keyifli olmamıştı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz haftalık güncel olup, resmi randevu portalı ve hastanelerin kendilerine ait sitelerinden ulaşılan dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. hastane.aramak.org en son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Hastanelerin bazı servisleri ve hizmet kapsamları

acıbadem hastanesi doğum fiyatları 2014-40

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken tedavi son derece önemlidir. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden birkaçı; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, lipid düzeyi, tam idrar analizi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın ağrılarının geçmesini takiben bu ağrıların nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocuğun gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

acıbadem hastanesi doğum fiyatları 2014-73Doktorlara ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kuruluşlarında Sigara içmek yasaklanmıştır.
Tedavi gördüğünüz bölümde size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna atın. Eşyanızın çalınması yahut ortaya bırakılmış çanta gördüğünüz durumda bölümün görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Televizyon seyrederken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir yetkili eşliğinde kullanın.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Hastanelere yiyecek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız. Acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayın. Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu, hastane personelinin sizlere hizmet ettiğini unutmayın.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz. Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir. Refakatçilerin hasta yataklarına oturmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak cep hattından yahut sabit hattan Alo 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan kimsenin değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık No’sunu görevliye iletiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak size bilgi verip uygun zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veyahut zamanını değiştirmek için 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık No’sunu sisteme gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak için Alo 182 hastane randevu hattını arayıp operatöre danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.