acıbadem kudret göz hastanesi

Okuyucularımızın değerli verilere pratik yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi için detaylı çalışmalar hayata geçirdik. acıbadem kudret göz hastanesi yazımızı gözden geçirirken bilgi paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra aradığınızda rahatlıkla sitemize gelebilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Internette aradığınız her bilginin mutlak bir detayını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamıştı. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık aktüel olup, resmi online randevu portalı ve hastanelerin kendilerine ait web sitelerinden alınmış informasyonun toplanması ile meydana getirilmiştir. Sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Pratisyen, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının servisleri ve hizmet kapsamları

acıbadem kudret göz hastanesi-39

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Katarakt ameliyatları hastaların hemen hepsinde damla anestezi ile dikişsiz Fakoemülsifikasyon tekniğiyle yapılmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut tüm branşlar ile desteklenen Acil Servis, gece saatlerinde de hastanede kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri ile desteklenir. Diğer servislerde ise nöbetteki hekimler acil servisten çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir travma odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim sürecindeki çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

acıbadem kudret göz hastanesi-95 Televizyon seyrederken sesini çok açmayınız.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Hastane yönetmeliklerine karşı çıkan; cihazlara isteyerek hasar bırakan, yapılan ikazları dikkate almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarar istenebilir.
Şüplelendiğiniz herhangi bir olayla karşı karşıya gelirseniz mutlaka ilgili sorumluyu bilgilendirin.
Şahsi eşyalarınızı odanızdaki dolapta tertipli şekilde muhafaza ediniz.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya özen gösterin.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi bulunmasına özen gösteriniz.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına dikkat ederek tertipli olmasını sağlayın.
Televizyon izlerken sesi fazla açmamaya özen gösteriniz.
Hastaneye gidiyorsanız randevunuzdan minimum 30 dk. önceden giderek, evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Refakatçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık talep etmeyin. Hastane personelinin uyarılarını dikkate alınız.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin önüne geçmemelisiniz.
İlgili sağlık çalışanları haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten sandalyeler iade edilmelidir.
Yataklar düzenli tutulmalıdır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster mobil telefonla veya sabit telefonunuz ile ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan bireyin değil muayene olacak hastanın TC kimlik No’sunu görevlilere iletiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonra, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygun olma durumu dikkate alınarak sizlere uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya gireceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki aşamada, hekime görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz zaman ve tarihi gireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için MHRS’den uygun revizyonu yapabilirsiniz.