adana başkent hastanesi göz randevu

Değerli ziyaretçilerimizin gerçek yazılara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. adana başkent hastanesi göz randevu sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sayfalarımıza girebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. Online olarak istediğiniz her bilginin mutlak bir yanıtını portallarımızda bulacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kurumu verilerimiz haftalık aktüel olup, devlet online randevu sitesi ile kurumların kendilerine ait web sitelerinden ulaşılan bilgilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Sitemizin son düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Hepatoloji, İmmünoloji, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Radyoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.

Hastane bazı servisleri ve hizmet kapsamları

adana başkent hastanesi göz randevu-73

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacına yönelik cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları inme gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en ciddi hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlık gerektiren bir branştır. Çocuğun gelişim çağında çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Gelişim sürecindeki çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

adana başkent hastanesi göz randevu-55Hastaneye yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar dışında kıymetli eşya getirmeyiniz.
Çöpleri çöp kutusuna atın.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde fazla miktarda para getirmeyin.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bununması durumuna önem veriniz.
Yabancılardan yardımlarını istemeyiniz.
Odada bulunan ekipmanların kırılması durumunda ilgili personele haber verin.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir yetkili kontrolünde kullanınız.
Bir problemle karşılaştığınızda hemen personelden yardım isteyin. Koridorlarda bağırarak konuşmayınız. Arabanızı sağlık kurumunun park alanında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka araçların çıkmasına mani olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Hastanelere gidiyorsanız sizinle beraber bir refakatçi olması yeterli olacaktır. fazla kişi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu nedenle sağlık personelinin rahat çalışmalarına engel olur.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmeyiniz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyin.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere işgal etmeyiniz. Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Sorumlu doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını, hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Hastane içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaklanmıştır.
Elektrik düğmeleri ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep telefondan yahut sabit telefon ile ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kişinin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu operatörlere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Belli bir ön bilginiz yoksa talep ettiğinizde yaşadığınız yerleşime dikkat edilerek, hizmet alınacak hastaneler ile ilgili öneri veriliyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak size müsaitlik verip uygun tarihi aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih yahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, email adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık No’sunu ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki aşamada, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini vereceksiniz. Herhangi bir tercihiniz yoksa öneri almak istediğinizde Alo 182 hattını arayıp ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz zaman ve tarihi gireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü ya da zamanını değiştirmek işlemi için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.