adnan kahveci mahallesi sağlık ocağı telefonu

Okuyucularımızın güncel konulara en kolay yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle özenli çalışmalar oluşturduk. adnan kahveci mahallesi sağlık ocağı telefonu sayfasını incelerken önemi vurgulanan ipuçlarını incelemeyi unutmayın. Gelecekte aradığınızda kolayca makalelerimize girebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her verinin kesinlikle bir yanıtını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli keyifli olmamakta. Hastane verilerimiz aylık aktüel olup, kamu hastane randevu sitesi ve kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden alınmış dataların derlenmesi ile meydana getirilmiştir. hastane.aramak.org en son güncellenme tarihi: 21 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoloji, Geriatri, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Prostodonti, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri ve görevleri

adnan kahveci mahallesi sağlık ocağı telefonu-51

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her kısmında kendini gösterebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

adnan kahveci mahallesi sağlık ocağı telefonu-77Hastanelerde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Yattığınız klinikte bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanılmasında dikkatli olunuz.
Eşyanızın kaybolması yahut sahipsiz bir eşya görülmesi durumunda ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda tertipli olarak saklayınız.
Aracınızda değerli eşya bırakmayınız. Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini istemeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına dikkat ederek düzenli olmasını sağlayınız.
Odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda ilgili personele haber veriniz.
Odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu gözetiminde kullanmaya özen gösterin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Araçlarınızı hastanenin otoparkında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine engel olmayacak şekilde park ediniz.
Sağlık kurumlarına giderken yanınızda tek bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu nedenle personelin rahat çalışmalarına engel olur. Hasta olmadıkları sürece hastaneye yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Güvenlik çalışanlarının uyarılarını dikkate alınız.
Muayene sırasına riayet etmeli, başka hastaların sırasını almamalısınız.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Hastanelerin sizlere ait olduğunu, hastane çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak planlanır.
Hastane içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayan sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına oturmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre ister cep telefonunuz ile veyahut ev telefonundan ALO 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan bireyin değil tedavi görecek hastanın Vatandaşlık numarasını görevlilere ileteceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki aşamada, tedavi görecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Bir bilginiz bulunmuyorsa isterseniz bulunulan bölgeye göre, gidilecek sağlık kurumları ile ilgili tavsiye veriliyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size uygunluk verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veyahut saatini başka zamana almak için 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan şahsın değil hekime görünecek bireyin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya yazacaksınız

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veya zamanını başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.