adnan menderes üniversitesi tıp fakültesi profesörleri

Sizlerin kapsamlı konulara pratik bir şekilde erişebilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle çalışmalar hayata geçirdik. adnan menderes üniversitesi tıp fakültesi profesörleri bilgilerini gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolayca web sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Webde aradığınız her bilginin mutlak bir cevabını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu denli keyifli olmamıştı. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık aktüel olup, devlet hastane randevu portalı & kurumların kendilerine ait web sitelerinden ulaşılan veilerin derlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Geriatri, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Prostodonti, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının servisleri, ilgi alanları

adnan menderes üniversitesi tıp fakültesi profesörleri-30

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

adnan menderes üniversitesi tıp fakültesi profesörleri-99Ziyaretçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartını takmalıdır.
Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça özen gösterilmelidir.
Hastanenin koyduğu kurallara uymayan; cihazlara isteyerek zarar veren, yapılan ikazları dikkate almayan hasta ile refakatçilerinden uğrattıkları zarar tahsil edilebilir.
Lavaboyu temiz bırakınız.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir şahısla karşılaştığınızda kati suretle sorumluyu bilgilendirin.
Hastaneye yatmaya gelecekseniz zorunlu kalmadıkça değerli eşya getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolapta derli toplu şekilde muhafaza ediniz.
Otomobilinizde ziynet eşyası bırakmamaya dikkat ediniz. Odanın temiz olmasına özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir yetkili bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Otomobilinizi hastanenin otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak şekilde park ediniz.
Hastanelere giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız size verilen saatten en az 30 dakika önceden giderseniz, evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastanelere yanınızda bebek götürmeyiniz. Hastaneye yemek götürmeyin.
Telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Hastanelerin sizlerin olduklarını ve hastane personelinin da size hizmet verdiğini unutmayın.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Hasta yatakları tertipli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister mobil telefonunuzla veya ev hattından ALO 182 servisini arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık numarasını asistana söyleyeceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki adımda, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size uygunluk verip uygun tarihi belirtiyorlar.

Aldığınız randevu tarihini ya da saatini başka zamana almak için Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ve şifre, eposta adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan bireyin değil de tedavi görecek kişinin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa destek istemek istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayıp asistana danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak gideceğiniz zaman ve tarihi giriyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gün yahut zamanını başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.