alikahya hastanesi randevu alma

Sitemizi takip edenlerin kaliteli bilgilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla özenli çalışmalar oluşturduk. alikahya hastanesi randevu alma sayfamızı incelerken vurgulanan diğer yazıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla web sitemize erişebilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Internette bulmaya çalıştığınız her verinin mutlaka bir detayını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz haftalık güncel olup, resmi online randevu sitesi ile kuruluşların şahsına ait sitelerinden alınmış informasyonun düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Genel Cerrahi, Geriatri, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Nöroloji, Periodontoloji, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, hizmet kapsamları

alikahya hastanesi randevu alma-01

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, böbrek hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Diyabete bağlı ileri görme kaybında pars plana Vitrektomi ile İnternal Limitan Membran soyulması, ileri yaşa bağlı Makula dejeneresansında fotodinamik tedavi ve foveal translokasyon ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü komplike vitreoretinal cerrahi, başarıyla gerçekleştirilmektedir..

Hastanede bilmeniz gerekenler

alikahya hastanesi randevu alma-00Tuvaletleri temiz kullanmaya özen gösterin.
Hastane hükümlerine karşı çıkan; techizatlara zarar veren, ikazları dinlemeyen hastalar ve yakınlarından sebep oldukları hasar tahsil edilebilir.
Otomobilinizde kıymetli eşya bırakmamaya dikkat edin.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalmasına dikkat edin.
Yabancılardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Odada bulunan ekipmanların kırılması durumunda ilgili personele bilgi verin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Arabanızı sağlık kurumunun park alanında hastalara ayrılmış kısımlara ve başkalarının araçlarının hareketine engel olmayan şekilde park etmeye özen gösteriniz. Hastaneye giderken beraberinizde tek bir refakatçi olması doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden doktorların rahat çalışmalarına engel olur.
Randevularınıza vaktinden önce geliniz. Hastaneye gidiyorsanız randevudan en az 30 dakika önce giderek, evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmeyiniz.
Refakatçi olarak gelenler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere işgal etmeyin.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının sırasını almamalısınız.
Acil haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili doktorlar dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hastanelerin size ait olduklarını, hastane personelinin da sizlere hizmet verdiğini unutmayın. Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluğuna göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Vizite sırasında sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Klinik içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir. Canlı çiçeklerin odalarda bakılması yasaklanmıştır.
Odalardaki yataklar tertipli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına oturmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonunuzdan yahut da sabit hattınızdan ALO 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan bireyin değil de muayene olacak kişinin TC kimlik No’sunu operatöre belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere teyit verip uygun tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veya zamanını başka zamana almak isterseniz 182’den revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu alma

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki gerekli bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık No’sunu sisteme yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki adımda, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.