ankara 19 mayıs hastanesi telefon

Siz okuyucularımızın derli toplu yazılara kolayca ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi için uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. ankara 19 mayıs hastanesi telefon makalesini gözden geçirirken önemi vurgulanan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza gelebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyin. Internette arzu ettiğiniz her verinin net bir yanıtını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz günlük aktüel olup, devlet online randevu portalı ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden ulaşılan bilgilerin toplanması ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoloji, Geriatri, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Hastanelerin birimleri ve hizmet alanları

ankara 19 mayıs hastanesi telefon-71

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken tedavi son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, tiroit testi, tam idrar analizi.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu ağrıların nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Katarakt ameliyatları hastaların hemen hepsinde damla anestezi ile dikişsiz Fakoemülsifikasyon tekniğiyle yapılmaktadır.

Acil Servis : Gündüz hastanede tüm branşlar ile desteklenen acil servis, gece hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbetteki doktorlar acil servise çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

ankara 19 mayıs hastanesi telefon-81 Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi kalması durumuna dikkat ediniz. Tüm kapalı alanlarda Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz serviste bulunan ve teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastanenin yönetmeliklerine uymak istemeyen; malzemelere kasti olarak zarar veren, ikazları önemsemeyen hastalar ve yakınlarından uğrattıkları hasar istenebilir.
Tuvaleti temiz kullanın. Şüpheli kişiyle karşı karşıya kaldığınızda en kısa sürede güvenlik personelini durumdan haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan poşet görülmesi durumunda ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber veriniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu haller haricinde kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat edin.
Odada bulunan eşyaların kırılması halinde hastane personeline bilgi verin.
Refakatçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara hoşgörülü olmaya özen gösteriniz.
Yangın merdivenini gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Doktor sırasına saygı göstermeli, başkalarının hakkını yememelisiniz.
Acil haller haricinde öncelik istemeyiniz.
Doktorları baskı altına almaya çalışmayınız.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Doktor vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir. Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaktır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster mobil telefondan yahut da ev telefonunuzla ALO 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık No’sunu asistanlara söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki aşamada, hekime görünecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa talep ederseniz bulunulan yerleşime göre, tedavi görülecek hastane hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün ya da saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan şahsın değil de doktora görünecek şahsın Vatandaşlık No’sunu siteye yazacaksınız

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, hekime görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygun olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veya zamanını değiştirmek isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun değişikliği yapabilirsiniz.