ankara gazi üniversitesi tıp fakültesi hastanesi göz doktorları

Okuyucularımızın yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi amacıyla detaylı çalışmalar oluşturduk. ankara gazi üniversitesi tıp fakültesi hastanesi göz doktorları sayfasını gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları okumayı unutmayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize gelebilmek için sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Webde bulmaya çalıştığınız her şeyin mutlaka bir detayını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar basit olmadı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük güncel olup, resmi online randevu portalı ve kuruluşların kendilerine ait sitelerinden alınan veilerin derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın en son düzenlenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Aile Hekimliği, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri ve görevleri

ankara gazi üniversitesi tıp fakültesi hastanesi göz doktorları-55

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde meydana gelebilen, parazitler tarafından oluşturulan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede bölümler tarafından destek gören acil servis, gece hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları ile desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbette bulunan doktorlar acil servisten çağrıldıklarına çok hızlı davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

ankara gazi üniversitesi tıp fakültesi hastanesi göz doktorları-36Hastanelerde Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymayan; malzemelere kasten hasar bırakan, ikazları hafife alan hastalar ile yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar talep edilebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atın.
Şüphe duyduğunuz herhangi kişiyle karşılaşırsanız mutlaka güvenlik personelini haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da sahibi olmayan herhangi bir torba görülmesi halinde bölümün sorumlu güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyin.
Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda düzenli olarak saklayınız.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmayınız.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bununması durumuna özen gösteriniz.
Yabancılardan yardımlarını talep etmeyiniz.
TV izlerken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların kırılması halinde ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları bir gözetmen gözetiminde kullanınız.
Bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka personelden yardımda bulunmasını isteyin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Randevunuza erkenden gelmeye dikkat edin.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumuna beraberinizde çocuk götürmeyin.
Hastane işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. İltimas talebinde bulunmayın.
Güvenlik görevlilerinin uyarılarını dikkate alın.
Doktor sırasına riayet etmeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayınız.
Hastanede doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır. Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre ister mobil telefondan veyahut sabit telefonunuz ile ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan şahsın değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere vereceksiniz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonra, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı belirteceksiniz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi verip en uygun zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevu tarihini veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kişinin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu siteye giriyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki adımda, hekime görünecek kimsenin hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçeceksiniz. Bir ön bilginiz yoksa destek almak isterseniz Alo 182 hattını arayıp asistana akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygun olma durumuna göre randevu zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gününü veyahut zamanını başka zamana almak isterseniz web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.