ankara medicana hastanesi kadın doğum bölümü

Sağlık kurumu konusunda arama yapanların konulara en kısa yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi düşüncesiyle özenli çalışmalar yaptık. ankara medicana hastanesi kadın doğum bölümü makalemizi okurken altı çizilen diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize girebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyin. Webde aradığınız her bilginin mutlak bir yanıtını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar basit olmadı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz günlük güncel olup, kamu hastane randevu sitesi & kurumların kendilerine ait sitelerinden elde edilen veilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Androloji, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Hepatoloji, Kardiyoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, uzmanlık alanları

ankara medicana hastanesi kadın doğum bölümü-94

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Kan Hastalıkları : Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Onkoloji, Kardiyoloji.

Hematoloji: Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut branşlar tarafından destek gören acil servis, gece saatlerinde hastane içinde kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki doktorlar acil servisten çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunabilir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

ankara medicana hastanesi kadın doğum bölümü-05 Doktorların vizite saatinde sağlıklı muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz. Hastanenin yönetmeliklerine karşı çıkan; techizatlara kasti zarar veren, yapılan uyarıları ciddiye almayan hastalar ile yakınlarından uğrattıkları zarar istenebilir.
Çöpünüzü çöp kutusuna atınız.
Lavaboları temiz kullanmaya özen gösterin.
Eşyanızın kaybolması yahut sahibi olmayan bir poşet gördüğünüzde ilgili bölümün sorumlu çalışanına haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu olmadıkça ziynet eşyası getirmeyiniz.
Şahsi eşyalarınızı size tahsis edilen dolabınızda düzenli şekilde saklayınız.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
TV izlerken sesi çok fazla açmayınız.
Odada bulunan eşyaların bozulması halinde ilgili hastane personeline bilgi verin.
Otomobillerinizi hastanenin park alanında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve diğer araçların ilerlemesine mani olmayan biçimde bırakın.
Aldığınız randevuya vaktinde gelmeye dikkat edin.
Hastanelere yiyecek götürmemelisiniz.
Refakatçiler, ziyaretçi/refakatçi kartını takmalıdır.
Sağlık kurumunun kurallara uyun. İltimas istemeyiniz.
Sağlık personelinin uyarılarını dinleyin.
Acil çıkışları amacı dışında işgal etmeyin.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren haller dışında öncelik istemeyiniz.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayın.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite saatinde rahat çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçilerin kalması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaktır.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre isterseniz mobil hattından ya da ev hattından ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek hastanın TC kimlik No’sunu ilgili kişiye söylüyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini veriyorsunuz. Herhangi bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa arzu ederseniz bulunulan bölgeye bağlı olarak, tedavi olunacak sağlık kuruluşları hakkında öneri veriliyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size bilgi verip en son tarihi iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veya saatini başka zamana almak için 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, mail adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de hekime görünecek şahsın TC kimlik No’sunu web sitesine yazacaksınız

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.