ankara tıp fakültesi cebeci hastanesi laboratuvar sonuçları

Değerli ziyaretçilerimizin kaliteli verilere pratik yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi için özenli çalışmalar hayata geçirdik. ankara tıp fakültesi cebeci hastanesi laboratuvar sonuçları sayfamızı incelerken paylaşılan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. İnternette arzu ettiğiniz her şeyin mutlaka bir yanıtını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu denli basit olmamıştı. Hastane listelerimiz günlük aktüel olup, kamu randevu web sitesi ile kuruluşların şahsına ait web sitelerinden elde edilen veilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Hepatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Periodontoloji, Pratisyen, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Hastanelerin servisleri ve uzmanlık alanları

ankara tıp fakültesi cebeci hastanesi laboratuvar sonuçları-96

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta incelenmektedir. Birincisi; çeşitli hastalıkların işaretçisi olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın habercisidir. Pek çok kez vücudumuzda var olan doku hasarının belirtisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir bileşenidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir kısmında meydana gelebilen, virüsler tarafından oluşturulan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilebilmektedir.

Hastanede bu kurallara uyun

ankara tıp fakültesi cebeci hastanesi laboratuvar sonuçları-68 Hastane hükümlerine uymak istemeyen; techizatlara zarar veren, ikazları kaale almayan hastalar ile refakatçilerinden uğrattıkları hasar tahsil edilebilir.
Lavaboları temiz kullanın.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir durumla karşı karşıya gelirseniz vakit haybetmeden ilgili personeli haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması veya ortaya bırakılmış bir çanta farkettiğinizde ilgili servisin sorumlu çalışanına bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu olmadıkça değerli eşya getirmemeye dikkat edin.
Arabanızda değerli eşya dırakmamaya özen gösteriniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi bununması durumuna önem veriniz.
Kaldığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek düzenli olmasını sağlayınız.
Televizyon seyrederken sesini fazla açmayınız.
Odada bulunan demirbaşların kırılması halinde hastane personeline bilgi veriniz. Kaldığınız odada bulunan tıbbi teçhizatları sorumlu eşliğinde kullanın.
Bir problemle karşılaşıldığında mutlaka hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyin.
Hastaneye gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu nedenle sağlık personelinin rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına yanınızda küçük bebek götürmemelisiniz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Hastane ilkelere uyunuz. İltimas talebinde bulunmayınız.
Çok acil haller dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli sağlık çalışanları haricinde müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin bulunması uygun değildir. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve kullanılmayacak sandalyeler geri verilmelidir.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuz ile yahut ev telefonunuzla Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de hekime görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere söyleyeceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Müsait olma durumuna göre sizlere bilgi verip uygun zamanı söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veya saatini başka zamana almak isterseniz 182’den değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kişinin değil de doktora görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını sisteme yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonra, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygunluk durumuna göre randevu zaman ve tarihi giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.