ankara ulus devlet hastanesi telefon numarası

Ziyaretçilerimizin kapsamlı verilere pratik yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle uzun süren derlemeler oluşturduk. ankara ulus devlet hastanesi telefon numarası makalesini incelerken paylaşılan uyarıları incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize girebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin. Online olarak arzu ettiğiniz her verinin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu denli basit olmadı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz aylık güncel olup, kamu hastane randevu portalı ile hastanelerin şahsına ait sitelerinden elde edilen informasyonun derlenmesi ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org en son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Üroloji, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının birimleri ve görevleri

ankara ulus devlet hastanesi telefon numarası-61

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. Birincisi; çeşitli hastalıkların işaretçisi olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın habercisidir. Pek çok zaman vücutta bulunan doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : iç salgı bezlerinin tümörleri. Aynı zamanda kan yağları yüksekliği gibi metabolizma hastalıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

ankara ulus devlet hastanesi telefon numarası-80Hastanenin kapalı alanlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastanede bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
WC’yi temiz kullanmaya özen gösterin.
Yatmaya gelirken zorunlu durumlar dışında değerli eşya getirmeyiniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalmasına dikkat ediniz.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
TV seyrederken sesi fazla açmamaya özen gösterin.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın. Aldığınız randevuya erkenden gelmeye dikkat edin.
Ziyaretçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Güvenlik personelinin ikazlarını dinleyin.
Yangın merdivenini gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayın.
Hastanelerin sizlerin olduğunu, sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Doktorların vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Klinikte hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz mobil hattından veya sabit telefon ile Alo 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de muayene olacak kişinin Vatandaşlık numarasını görevlilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirteceksiniz. Uygun olma durumuna göre sizlere teyit verip en son zamanı belirtiyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün yahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, email adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil de hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu siteye giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak randevu gün ve saati seçeceksiniz.

Aldığınız randevunun gün ya da saatini başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.