ankara üniversitesi ibni sina hastanesi ziyaret saatleri

Sağlık kuruluşu konusunda bilgi arayanların gerçek bilgilere zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. ankara üniversitesi ibni sina hastanesi ziyaret saatleri yazısını gözden geçirirken bilgi paylaşılan ipuçlarını okumayı ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla makalelerimize ulaşabilmek için sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde aradığınız her verinin kesinlikle bir cevabını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmamıştı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz aylık aktüel olup, kamu randevu portalı ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden elde edilen dataların derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 21 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Kardiyoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının birimleri ve hizmet alanları

ankara üniversitesi ibni sina hastanesi ziyaret saatleri-02

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Kornea nakilleri göz bankalarından temin edilen donör kornealar kullanılarak yapılmaktadır.

Hastanede dikkat etmeniz gerekenler

ankara üniversitesi ibni sina hastanesi ziyaret saatleri-25Hastanenin kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Yattığınız serviste teslim aldığınız ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atın.
Aracınızda değerli eşyalarınızı dırakmamaya özen gösteriniz.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi olmasına dikkat edin.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Yattığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek düzenli kalmasını sağlayın.
Odanızda bulunan demirbaşların kırılması durumunda personele haber veriniz.
Bir sorunla karşılaşıldığında hemen hastane personelinden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Otomobilinizi hastanenin park alanında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve başka arabaların hareketine mani olmayacak biçimde park ediniz.
Sağlık kurumlarına giderken aldığınız randevudan minimum 30 dk. önce giderseniz, gerekli kayıt işlemlerini halledebilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna yanınızda bebek götürmemelisiniz.
Sağlık çalışanlarının uyarılarını dinleyiniz.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayınız.
Acil durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli sağlık personeli dışında müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Doktorları baskı altına almaya çalışmayın.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, sağlık personelinin da size hizmet verdiğini hatırlayın. Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin bulunması uygun değildir. Hastanede hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir. Gerçek çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta yatakları düzenli kullanılmalıdır.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep telefonunuzla veyahut ev hattından ALO 182 telefonunu arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan bireyin değil de muayene olacak kişinin TC kimlik No’sunu görevlilere belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini söylüyorsunuz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa istediğinizde yaşadığınız ile dikkat edilerek, hizmet alınacak sağlık kurumu ile ilgili öneride bulunuluyor.

Hastane tercih edildikten sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere uygunluk verip en uygun randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek şahsın TC kimlik No’sunu web sitesine giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak randevu saat ve günü gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veya zamanını değiştirmek işlemi için web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.