antalya devlet hastanesi doktor çalışma günleri

Ziyaretçilerimizin pratik konulara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla kapsamlı araştırmalar yaptık. antalya devlet hastanesi doktor çalışma günleri makalesini okurken bilgi paylaşılan uyarıları gözden geçirmeyi unutmayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize ulaşabilmek için sitemizi favori listenize ekleyin. İnternette arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir yanıtını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmadı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz haftalık güncel olup, kamu online randevu web sitesi ile kurumların şahsına ait web sitelerinden alınan informasyonun toplanması ile meydana getirilmiştir. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Radyolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bölümleri, ilgi alanları

antalya devlet hastanesi doktor çalışma günleri-85

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının tanısı amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyurken solunum bozuklukları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en ciddi hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece de hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli ile desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki uzmanlar acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların gelişim çağında çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Gelişim çağındaki çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

antalya devlet hastanesi doktor çalışma günleri-86Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyin.
Bulunduğunuz serviste sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastane içerisinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça hassasiyet gösterilmelidir.
Bulunduğunuz bölümde teslim aldığınız malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Hastanenin hükümlerine uymayan; malzemelere kasti olarak hasar veren, yapılan uyarıları kaale almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarar geri istenebilir. Çöpleri evsel atık kutularına atın.
Lavaboyu temiz bırakmaya özen gösterin.
Tanımadıklarınızdan yardımlarını talep etmeyiniz.
Yattığınız odanın temiz kalmasına dikkat ederek derli toplu kalmasını sağlayınız.
Televizyon izlerken sesini çok fazla açmayın.
Bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardım talep ediniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Sağlık kurumuna giderken sizinle beraber sadece bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu nedenle personelin rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastaneye beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Hastane işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. İltimas talep etmeyin.
Hastane personelinin ikazlarını dinleyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğerleninin önüne geçmemelisiniz.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz. Doktorların vizite saatlerinde rahat çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Jinekoloji bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize bağlı olarak cep telefonunuzla veyahut ev hattınızdan ALO 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan bireyin değil de muayene olacak şahsın TC kimlik No’sunu asistana iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini iletiyorsunuz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa talep ettiğinizde ikamet edilen bölgeye göre, tedavi görülecek sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak sizlere bilgilendirme yapıp uygun zamanı iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih veyahut saatini değiştirmek isterseniz Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan şahsın değil muayene olacak hastanın TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak operatörlere danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu saat ve günü bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih yahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.