antalya eğitim araştırma hastanesi doktor çalışma günleri

Sağlık kuruluşları konularında arama yapanların kaliteli bilgilere en kısa yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. antalya eğitim araştırma hastanesi doktor çalışma günleri makalemizi gözden geçirirken altı çizilen uyarıları incelemeyi atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir detayını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar basit olmamıştı. Hastane listelerimiz günlük güncel olup, kamu hastane randevu portalı & kurumların şahsına ait web sitelerinden ulaşılan informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın son düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyodiagnostik, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Rontgen, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.

Hastanelerin birimleri, uzmanlık alanları

antalya eğitim araştırma hastanesi doktor çalışma günleri-78

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

antalya eğitim araştırma hastanesi doktor çalışma günleri-74Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreçlerini olumsuz etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Tedavi gördüğünüz klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymayan; cihazlara isteyerek zarar veren, uyarıları dinlemeyen hastalar ile refakatçilerinden uğrattıkları zarar istenebilir.
Eşyanızın kaybolması yahut ortaya bırakılmış bir eşya farkettiğinizde ilgili servisin sorumlu görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Tanımadığınız kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz tutulmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayın.
TV seyrederken sesi çok açmamaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaştığınızda mutlaka hastane personelinden yardım isteyiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde çocuk götürmemelisiniz.
Sağlık personelinin ikazlarını dikkate alın.
Muayene sırasına uymalı, diğerleninin önüne geçmemelisiniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin. Sorumlu doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin.
Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre planlanır.
Doktorların vizite saatlerinde rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaklanmıştır.
Odalardaki yataklar tertipli tutulmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz cep telefondan yahut ev hattınızdan ALO 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan şahsın değil de doktora görünecek bireyin TC kimlik numarasını asistanlara belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak size uygunluk verip en uygun randevu zamanını belirtiyorlar.

Aldığınız randevu tarih ya da zamanını başka zamana almak için 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, mail adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten sonraki aşamada, hekime görünecek şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa fikir istemek isterseniz Alo 182 hattını arayarak asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygunluk durumuna göre gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Aldığınız randevunun tarih ya da saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun değişikliği yapabilirsiniz.