antalya vitale hastanesi hakkında yorumlar

Sitemizi ziyaret edenlerin gerçek verilere pratik yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla detaylı çalışmalar oluşturduk. antalya vitale hastanesi hakkında yorumlar makalesini okurken bilgi verilen ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Internette aradığınız her verinin mutlaka bir detayını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük aktüel olup, devlet randevu portalı ile kurumların kendilerine ait sitelerinden ulaşılan bilgilerin toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın son düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Göğüs Onkolojisi, Hematoloji, Jinekoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Pratisyen, Radyoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.

Hastanelerin bazı servisleri, hizmet kapsamları

antalya vitale hastanesi hakkında yorumlar-48

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde meydana gelebilen, virüsler tarafından oluşturulan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilir.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Hastanede bu kurallara uyun

antalya vitale hastanesi hakkında yorumlar-38Sağlık kurumlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaklanmıştır. Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm malzemelerin kullanılmasında özen gösteriniz.
Hastane yönetmeliklerine uymamakta direnen; techizatlara bilerek zarar veren, yapılan uyarıları ciddiye almayan hastalar ve yakınlarından sebep oldukları hasar istenebilir.
Çöpleri çöp kutularına özen gösteriniz.
WC’leri temiz bırakın.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da sahibi olmayan herhangi bir çanta gördüğünüzde bölümün sorumlu güvenlik görevlisine bilgi veriniz. Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu haller dışında fazla para getirmeyin.
Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında hemen personelden yardım isteyin.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Otomobilinizi hastanenin park alanında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka araçların ilerlemesine engel olmayan şekilde park ediniz.
Sağlık kurumuna giderken randevunuzdan en az yarım saat önce giderek, gerekli evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere giderken beraberinizde bebek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Hastane personeline ve diğer hastalara anlayışlı olunuz. Sağlık personelinin ikazlarını dikkate alınız.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın uygunluğuna bakılarak belirlenir.
Hastane içinde doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaklanmıştır.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuz ile yahut da ev hattınızdan ALO 182 telefon numarasını arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kişinin değil de doktora görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonra, muayene olacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirteceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size bilgi verip kesin randevu zamanını belirtiyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Online Randevu alma

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan kimsenin değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını web sitesine giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonra, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Herhangi bir fikriniz bulunmuyorsa öneri almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayıp ilgili kişilere sorabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veya zamanını değiştirmek için bu web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.