antalya yaşam hastanesi opera

Değerli okuyucularımızın düzenlenmiş sayfalara pratik bir şekilde erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla kapsamlı araştırmalar gerçekleştirdik. antalya yaşam hastanesi opera makalesini incelerken vurgulanan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak web sitemize girebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Internette istediğiniz her verinin net bir cevabını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli tatmin edici olmadı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz haftalık güncel olup, resmi online randevu sitesi & hastanelerin şahsına ait sitelerinden elde edilen informasyonun derlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Nefroloji, Nükleer Tıp, Prostodonti, Radyodiagnostik, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, hizmet alanları

antalya yaşam hastanesi opera-15

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla ilgili rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum problemleri hipertansiyon gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

antalya yaşam hastanesi opera-29Sağlık kurumuna yiyecek götürmemelisiniz.
Hastane içinde Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Tedavi edildiğiniz serviste sizlere teslim edilen tüm malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Hastanenin yönetmeliklerine uymak istemeyen; techizatlara bilerek zarar veren, uyarıları hafife alan hasta ve yakınlarından sebebiyet verdikleri zarar istenebilir. Çöplerinizi çöp kutularına özen gösteriniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması yahut sahibi belirsiz eşya görülmesi halinde ilgili servisin personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde kıymetli eşya getirmeyiniz.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalması durumuna özen gösteriniz. TV seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan eşyaların arızalanması halinde personele bilgi veriniz.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları sorumlu gözetiminde kullanınız.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Otomobillerinizi kurumun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka arabaların hareketine engel olmayacak biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız yanınızda sadece bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu nedenle sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına engel olur.
Aldığınız randevuya erken geliniz.
Hastaneye yiyecek götürmeyin.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda sessizde tutunuz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını takmalıdır.
Sağlık görevlilerinin uyarılarını dinleyiniz.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayın.
Hastanelerin sizin olduğunu ve sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini unutmayınız. Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir. Kadın Doğum bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Klinikte doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten sandalyeler geri verilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta yatakları tertipli kullanılmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefondan yahut da sabit telefonla Alo 182 hizmetini çevirerek hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu operatörlere belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumuna göre sizlere uygunluk verip en uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veya zamanını başka zamana almak isterseniz 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, mail adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kimsenin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik numarasını sisteme yazacaksınız

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonra, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa yardım almak istediğinizde Alo 182 hattını arayarak asistana danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevu gün veya zamanını başka zamana almak işlemi için MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.