bahçelievler devlet hastanesi nasıl gidilir

Sağlık kuruluşu ile ilgili bilgi arayanların düzenli bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve anlayabilmesi için özenli derlemeler yaptık. bahçelievler devlet hastanesi nasıl gidilir sayfamızı gözden geçirirken vurgulanan ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda kolayca web sitemize girebilmek için bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir yanıtını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar tatmin edici olmamakta. Hastane bilgilerimiz aylık güncel olup, resmi hastane randevu web sitesi ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden alınan dataların düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Akupunktur, Androloji, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.

Sağlık kurumlarının servisleri, hizmet alanları

bahçelievler devlet hastanesi nasıl gidilir-27

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı ameliyatlar yapılmakta ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla alakalı rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Gelişme çağındaki çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

bahçelievler devlet hastanesi nasıl gidilir-54Hastane içerisinde Sigara içmek yasaktır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine uymak istemeyen; cihazlara kasti zarar veren, yapılan ikazları hafife alan hasta ve refakatçilerinden sebep oldukları zarar geri istenebilir.
Eşyanızın kaybolması ya da sahibi belirsiz herhangi bir eşya gördüğünüz durumda bölümün sorumlu hemşiresine haber veriniz.
Eşyalarnızı dolabınızda düzenli olarak muhafaza ediniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bulunmasına önem veriniz.
Tanımadıklarınızdan yardımlarını talep etmeyiniz.
TV seyrederken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Odanızda bulunan eşyaların bozulması durumunda personele bilgi verin.
Sağlık kurumuna giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi olması doğru olacaktır. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla çalışmalarına mani olur.
Hastaneye giderken randevunuzdan minimum 30 dakika önceden giderseniz, evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere yanınızda bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumuna yemek götürmemelisiniz. Mobil telefonlarınızı hastanelerde sessizde tutunuz.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, hastane çalışanlarının da size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Doktor vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaktır. Odalardaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

İster mobil telefonunuzdan ya da ev telefonunuzdan ALO 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek şahsın Vatandaşlık numarasını asistanlara veriyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere bilgi verip uygun randevu tarihini söylüyorlar.

Aldığınız randevunun gününü yahut saatini değiştirmek için Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız gerekiyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, email adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil de doktora görünecek bireyin TC kimlik numarasını siteye gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini gireceksiniz. Herhangi bir tercihiniz bulunmuyorsa tavsiye almak için 182’yi arayıp operatörlere sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.