bakırköy mazhar osman devlet hastanesi tahlil sonuçları

Sağlık kuruluşu ile ilgili bilgi arayanların güncel bilgilere zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve okuyabilmesi için özenli çalışmalar oluşturduk. bakırköy mazhar osman devlet hastanesi tahlil sonuçları sayfasını gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Daha sonra aradığınızda kolayca yazılarımıza girebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize ekleyebilirsiniz. Internette bulmaya çalıştığınız her verinin mutlak bir cevabını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli kolay olmamıştı. Sağlık Kurumu verilerimiz haftalık aktüel olup, devlet hastane randevu portalı & kurumların şahsına ait sitelerinden elde edilen veilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın en son güncellenme tarihi: 20 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, Jinekoloji, Neonatoloji, Nükleer Tıp, Pratisyen, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Hastane bazı birimleri, hizmet kapsamları

bakırköy mazhar osman devlet hastanesi tahlil sonuçları-00

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum bozuklukları inme gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemli rahatsızlıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede tüm branşlar ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları ile desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbetteki hekimler acil servise çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunur.

Hastanede uymanız gereken kurallar

bakırköy mazhar osman devlet hastanesi tahlil sonuçları-83Tedavi gördüğünüz bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanımında özenli davranınız.
WC’yi temiz kullanınız.
Eşyanızın çalınması yahut sahibi olmayan herhangi bir torba farkettiğinizde bölümün görevlisine bilgi veriniz.
Eşyalarnızı odanızda bulunan dolabınızda düzenli şekilde saklayınız.
Odanın temiz tutulmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayın.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması durumunda hastane personeline haber verin.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları bir sorumlu bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaşıldığında hemen hastane personelinden yardım talep edin.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi olması yeterli olur. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Randevunuza erkenden geliniz. Mobil telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Ziyaretçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Acil çıkışları amacı dışında kullanmayın.
Doktor sırasına riayet etmeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin. Doktorları haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Hastanelerin sizlerin olduğunu ve hastane personelinin da size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitliğine göre belirlenir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonla yahut ev hattınızdan ALO 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu asistana veriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonra, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü belirteceksiniz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak size teyit verip uygun zamanı iletiyorlar.

Aldığınız randevu gün ya da zamanını başka zamana almak için 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil muayene olacak kişinin TC kimlik numarasını siteye yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki adımda, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygun olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz zaman ve tarihi seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün ya da zamanını değiştirmek için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.