bakırköy mazhar osman hastanesi tahlil sonuçları

Değerli ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı sayfalara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. bakırköy mazhar osman hastanesi tahlil sonuçları makalesini incelerken önemi vurgulanan ipuçlarını gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla makalelerimize ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Online olarak arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar keyifli olmadı. Hastane listelerimiz haftalık güncel olup, resmi hastane randevu portalı & kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden alınmış dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin son düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, El Cerrahisi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Parazitoloji, Rontgen, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve hizmet alanları

bakırköy mazhar osman hastanesi tahlil sonuçları-99

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu hakkında bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce ölümle neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Gözün tüm ameliyatlarında deneyimli cerrahlar tarafından uygulanan en modern teknikler ve cihazlar kullanılmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocuğun gelişme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Büyüme çağındaki çocukların sağlıklı bir çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde bu kurallara uyun

bakırköy mazhar osman hastanesi tahlil sonuçları-44 Bulunduğunuz serviste bulunan ve teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Tuvaletleri temiz bırakınız.
Eşyanızın çalınması ya da sahipsiz eşya görülmesi durumunda bölümün çalışanına haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalması durumuna özen gösterin.
Yabancılardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz tutulmasına dikkat ederek tertipli tutulmasını sağlayınız.
Kaldığınız odada bulunan eşyaların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline haber verin.
Arabanızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve diğer araçların hareketine mani olmayan biçimde park ediniz. Randevunuza vaktinde geliniz. Sağlık kurumlarına giderken randevudan en az yarım saat önceden giderek, gerekli evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumuna beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz.
Cep telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız.
Sağlık kurumunun kurallara uyun. İltimas talebinde bulunmayın. Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını, sağlık personelinin da sizlere hizmet ettiğini unutmayın.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize bağlı olarak mobil telefondan veya sabit telefondan ALO 182 telefonunu arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını operatöre belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonra, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini ileteceksiniz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa istediğinizde bulunduğunuz ile bağlı olarak, gidilecek sağlık kurumu hakkında öneri veriliyor.

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati bildiriyorsunuz. Uygun olma durumu dikkate alınarak size bilgi aktarıp en son zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü ya da saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik No’sunu sayfaya yazacaksınız

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonra, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa yardım talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun tarihini ya da zamanını başka zamana almak işlemi için MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.