bakırköy osmaniye göz hastanesi

Değerli ziyaretçilerimizin düzenlenmiş konulara pratik yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle uzun süren çalışmalar oluşturduk. bakırköy osmaniye göz hastanesi sayfamızı okurken altı çizilen uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. İleride aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza girebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Webde istediğiniz her bilginin kesinlikle bir detayını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar keyifli olmamıştı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz aylık güncel olup, kamu hastane randevu sitesi & hastanelerin şahsına ait sitelerinden alınan veilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Prostodonti, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının birimleri, ilgi alanları

bakırköy osmaniye göz hastanesi-42

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Yoğun bakım : İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Büyüme çağındaki çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede bilmeniz gerekenler

bakırköy osmaniye göz hastanesi-77Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini bozacağından çok hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz bölümde bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanımında özenli davranınız.
Hastanenin hükümlerine uymamakta direnen; cihazlara kasti hasar veren, uyarıları ciddiye almayan hasta ve yakınlarından sebebiyet verdikleri zarar talep edilebilir.
Çöplerinizi çöp kutularına atmaya özen gösterin.
WC’yi temiz bırakmaya özen gösterin.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir olayla karşılaşırsanız mutlaka güvenlik personelini haberdar edin.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu durumlar dışında kıymetli eşyalarınızı getirmeyin. Kişisel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta derli toplu olarak muhafaza ediniz.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
TV seyrederken sesi çok açmamaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaştığınızda vakit kaybetmeden yetkililerden yardım isteyiniz.
Arabalarınızı kurumun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başka araçların ilerlemesine engel olmayan şekilde park edin.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye giderken beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız.
Refakatçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Güvenlik çalışanlarının ikazlarını dinleyiniz.
Acil çıkışları amacı dışında kullanmayınız.
Acil haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre planlanır.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Hastanede hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Odalardaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına oturmaları yasaktır. Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsteğe bağlı olarak cep telefonunuzdan yahut sabit telefon ile Alo 182 telefonunu tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil muayene olacak kimsenin Vatandaşlık numarasını görevliye vereceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa istediğinizde bulunulan vilayete dayanarak, tedavi görülecek hastane hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size uygunluk verip en uygun tarihi söylüyorlar.

Aldığınız randevu gün veya saatini değiştirmek işlemi için 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan kimsenin değil de hekime görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa fikir istemek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp operatöre sorabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.