balıkesir atatürk devlet hastanesi doktorları çalışma günleri

Sizlerin pratik konulara pratik yoldan ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle detaylı derlemeler oluşturduk. balıkesir atatürk devlet hastanesi doktorları çalışma günleri sayfasını incelerken önemi vurgulanan tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak web sitemize erişebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. Online olarak istediğiniz her bilginin mutlaka bir cevabını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli keyifli olmadı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz haftalık aktüel olup, kamu hastane randevu web sitesi ve hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen veilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Sitemizin son güncellenme tarihi: 24 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Onkolojisi, Hematoloji, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının servisleri ve görevleri

balıkesir atatürk devlet hastanesi doktorları çalışma günleri-92

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde meydana gelebilen, virüsler tarafından oluşturulan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilebilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Göz muayenelerinde bilgisayarlı ve manüel ölçme ile değerlendirme cihazları kullanılmakta, hasta bilgileri yine bilgisayar ortamında saklanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum problemleri yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en ciddi rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Hastanede uymanız gereken kurallar

balıkesir atatürk devlet hastanesi doktorları çalışma günleri-31 Hastane yönetmeliklerine uymamakta direnen; techizatlara isteyerek hasar veren, yapılan ikazları önemsemeyen hastalar ve yakınlarından sebep oldukları zarar talep edilebilir.
Çöplerinizi çöp kutusuna atın.
WC’leri temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz durumla karşı karşıya gelirseniz en kısa sürede hastane güvenliğini haberdar edin.
Yatış için gelirken zorunlu olmadıkça kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Otomobilinizde kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya özen gösterin.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalması durumuna dikkat edin. Tanımadıklarınızdan yardımlarını istemeyiniz. Yattığınız odanın temiz olmasına özen göstererek düzenli kalmasını sağlayın.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulundurmanız yeterli olacaktır. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına engel olur.
Randevularınıza erkenden geliniz.
Hastanelere giderken randevunuzdan minimum 30 dakika önceden giderseniz, gerekli kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Güvenlik görevlilerinin uyarılarını dikkate alınız.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayınız.
Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin. Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite saatinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Jinekoloji bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına oturmaları yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuz ile veya ev telefonunuzdan Alo 182 servis hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan şahsın değil hekime görünecek şahsın TC kimlik numarasını operatöre veriyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa arzu ederseniz ikamet edilen şehre dayanarak, hizmet alınacak hastane ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Uygun olma durumu dikkate alınarak size uygunluk verip en uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan bireyin değil de hekime görünecek kimsenin TC kimlik numarasını web sitesine gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki aşamada, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Bir tercihiniz yoksa yardım almak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun tarih veya saatini değiştirmek isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu yapabilirsiniz.