barbaros hayrettin paşa lütfiye nuri burat devlet hastanesi randevu alma

Sitemizi ziyaret edenlerin güncel sayfalara en kolay yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle detaylı derlemeler yaptık. barbaros hayrettin paşa lütfiye nuri burat devlet hastanesi randevu alma makalemizi incelerken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. İleride ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyin. İnternette arzu ettiğiniz her şeyin mutlak bir detayını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar basit olmadı. Hastane bilgilerimiz günlük aktüel olup, resmi hastane randevu web sitesi & kurumların şahsına ait web sitelerinden alınmış informasyonun toplanması ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Perinatoloji, Prostodonti, Psikoloji, Romatoloji, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Hastane bazı bölümleri, görevleri

barbaros hayrettin paşa lütfiye nuri burat devlet hastanesi randevu alma-95

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde cilt hastalıkları, böbrek hastalıkları, kemik hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu hakkında bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılmakta ve daha önce kalıcı bozuklukla sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser hakkında enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : iç salgı bezlerinin tümörleri. Ayrıca şeker hastalığı gibi metabolizma sorunları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut tüm branşlar tarafından destek gören acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbetteki uzmanlar acil servis tarafından çağrıldıklarına çok kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir daldır. Çocukların büyüme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Gelişme çağında bulunan çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

barbaros hayrettin paşa lütfiye nuri burat devlet hastanesi randevu alma-59Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, işi biten sandalyeler geri bırakımalıdır.
Yattığınız bölümde sizlere teslim edilen malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Çöpleri evsel atık kutularına atınız.
Lavaboları temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Hastaneye yatmaya gelirken zorunlu olmadıkça kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Aracınızda kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir sorumlu gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz.
Herhangi bir problemle karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Sağlık kurumuna giderken size verilen saatten en az 30 dakika önce giderseniz, evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece hastaneye yanınızda bebek götürmeyiniz. Refakatçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili ilkelere uyunuz. Ayrıcalık istemeyiniz.
Hastane görevlilerinin uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayın.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Hekimleri baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını ve sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre ister mobil telefonla ya da sabit telefon ile Alo 182 servis hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan şahsın değil muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre veriyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki aşamada, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini ileteceksiniz. Belli bir bilginiz yoksa sorarsanız yaşadığınız şehre dayanarak, tedavi olunacak hastane hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size müsaitlik verip en son randevu zamanını aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gün veyahut saatini başka zamana almak için Alo 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarih yahut zamanını değiştirmek işlemi için web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.