başkent üniversitesi hastanesi izmir karşıyaka

Okuyucularımızın kapsamlı konulara en kısa yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla çalışmalar oluşturduk. başkent üniversitesi hastanesi izmir karşıyaka yazısını gözden geçirirken bilgi paylaşılan diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza erişebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her bilginin mutlak bir cevabını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu denli tatmin edici olmamıştı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz günlük güncel olup, kamu online randevu portalı ile hastanelerin şahsına ait sitelerinden ulaşılan dataların düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Hematoloji, Jinekoloji, Nöroloji, Periodontoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Rontgen, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Hastane bölümleri, ilgi alanları

başkent üniversitesi hastanesi izmir karşıyaka-23

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanede dikkat etmeniz gerekenler

başkent üniversitesi hastanesi izmir karşıyaka-21Hastanede Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir. Hastanenin hükümlerine uymayan; cihazlara kasten zarar veren, ikazları kaale almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları hasar istenebilir.
Çöplerinizi çöp kutularına atın.
WC’leri temiz bırakınız.
Eşyalarnızı odanızdaki dolabınızda derli toplu muhafaza ediniz.
Otomobilinizde değerli eşya dırakmamaya özen gösteriniz. Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalmasına dikkat ediniz.
Personel harici kişilerden yardımlarını istemeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir gözetmen eşliğinde kullanınız.
Bir problemle karşılaşıldığında hemen hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyin. Koridorlarda bağırarak konuşmayınız. Araçlarınızı hastanenin park alanında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının hareketine mani olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumlarına giderken beraberinizde bir refakatçi bulunması doğru olur. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu nedenle personelin rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına yanınızda çocuk götürmeyin.
Doktorlara ve öteki hastalara nazik olunuz.
Sağlık personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin sizlere ait olduğunu, sağlık çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini unutmayın. Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten sandalyeler geri verilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaktır.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

İster cep hattından yahut ev telefonundan ALO 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan bireyin değil hekime görünecek kimsenin TC kimlik numarasını operatöre belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir ön bilginiz yoksa talep ettiğinizde yaşanılan bölgeye göre, tedavi görülecek hastane ile ilgili öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak sizlere bilgilendirme yapıp uygun tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifre, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kimsenin değil de tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu sayfaya gireceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonra, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Herhangi bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa destek talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hattını arayıp asistana akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün yahut zamanını başka zamana almak isterseniz web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.