başkent ünv hastanesi konya

Ziyaretçilerimizin güncel konulara en kolay yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi için araştırmalar yaptık. başkent ünv hastanesi konya yazımızı gözden geçirirken altı çizilen diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak makalelerimize erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette bulmaya çalıştığınız her verinin mutlaka bir cevabını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli basit olmadı. Hastane listelerimiz günlük güncel olup, devlet hastane randevu web sitesi & kurumların şahsına ait sitelerinden elde edilen dataların derlenmesi ile oluşturulmuştur. Sitemizin nihai güncellenme tarihi: 22 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının servisleri ve görevleri

başkent ünv hastanesi konya-10

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Kornea nakilleri göz bankalarından temin edilen donör kornealar kullanılarak yapılmaktadır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede bölümler tarafından destek gören acil servis, gece boyunca de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca hızlı davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

başkent ünv hastanesi konya-20 Hastanenin işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas istemeyin.
Sağlık kurumlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin yönetmeliklerine uymamakta direnen; eşyalara bilerek hasar bırakan, yapılan uyarıları önemsemeyen hasta ile yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar talep edilebilir.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta tertipli şekilde saklayınız. Arabanızda değerli eşyalarınızı dırakmamaya özen gösteriniz.
Odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli olmasını sağlayın.
Odada bulunan eşyaların kırılması durumunda personele haber verin.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu kontrolünde kullanınız.
Otomobillerinizi kurumun otoparkında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka araçların hareketine engel olmayan biçimde park edin.
Sağlık kurumlarına giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi bulundurmanız doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu sebeple doktorların rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane kurallara uyunuz. İltimas talebinde bulunmayınız.
Güvenlik çalışanlarının ikazlarını dikkate alınız.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Sorumlu sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hastanelerin sizlere ait olduğunu ve sağlık çalışanlarının sizlere hizmet verdiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz. Doktorların vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster cep telefondan yahut da sabit telefonunuz ile ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek kişinin TC kimlik No’sunu ilgili kişilere vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını söyledikten sonra, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak sizlere müsaitlik verip en uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veya zamanını değiştirmek için Alo 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik numarasını web sitesine giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki aşamada, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz zaman ve tarihi gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini veyahut zamanını başka zamana almak için MHRS’den uygun revizyonu yapabilirsiniz.