batı göz hastanesi izmir hatay

Okuyucularımızın değerli yazılara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla derlemeler gerçekleştirdik. batı göz hastanesi izmir hatay makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları okumayı atlamayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla yazılarımıza girebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Internette arzu ettiğiniz her şeyin net bir detayını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz haftalık aktüel olup, resmi online randevu portalı ve kurumların kendilerine ait internet sitelerinden alınmış dataların düzenlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Rontgen, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.

Hastane bazı birimleri ve ilgi alanları

batı göz hastanesi izmir hatay-67

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişme çağındaki çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

batı göz hastanesi izmir hatay-53Hastane içinde Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek sesle konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
Hastanenin kurallarına uymamakta direnen; techizatlara kasti hasar veren, ikazları hafife alan hastalar ve yakınlarından uğrattıkları hasar tahsil edilebilir.
Çöpleri çöp kutularına atınız.
Tuvaleti temiz bırakın.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalmasına önem verin.
TV izlerken sesi çok fazla açmayınız.
Odanızda bulunan ekipmanların bozulması durumunda personele bilgi verin.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları bir sorumlu bilgisi dahilinde kullanınız.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden hastane personelinden yardımda bulunmasını talep edin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi olması doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir ve sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Hastane personeline ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz. Sağlık personelinin ikazlarını dinleyin.
Çok acil durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastanelerin sizlerin olduklarını ve sağlık çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaklanmıştır.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre ister mobil telefonla ya da ev telefonundan Alo 182 hizmetini arayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan şahsın değil de hekime görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu operatöre vereceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati belirteceksiniz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size bilgi verip en son tarihi belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü ya da saatini değiştirmek isterseniz 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Belli bir ön bilginiz bulunmuyorsa destek istemek istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayıp görevlilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veyahut saatini değiştirmek işlemi için web sitesinden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.