batman medical park hastanesi iş başvurusu

Sizlerin geniş kapsamlı yazılara kolayca erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle araştırmalar gerçekleştirdik. batman medical park hastanesi iş başvurusu yazımızı okurken bilgi paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak web sitemize ulaşabilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her verinin mutlaka bir yanıtını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar kolay olmadı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz aylık aktüel olup, kamu online randevu web sitesi ile hastanelerin şahsına ait sitelerinden elde edilen dataların derlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın en son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının birimleri ve ilgi alanları

batman medical park hastanesi iş başvurusu-87

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi pek çok branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut bölümler ile destek gören Acil Servis, gece boyunca de hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbetteki doktorlar acil servisten çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunur.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

batman medical park hastanesi iş başvurusu-29 Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini bozacağından çok özen gösterilmelidir.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atmaya özen gösterin.
Eşyanızın kaybolması ya da himin olduğu belli olmayan torba gördüğünüz durumda ilgili servisin güvenlik görevlisine haber veriniz.
Şahsi eşyalarınızı odanızdaki dolapta toplu olarak muhafaza ediniz.
Tanımadıklarınızdan yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların kırılması halinde ilgili personele haber veriniz.
Bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardımda bulunmasını talep edin.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde tek bir refakatçi bulundurmanız yeterli olur. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevunuza erkenden gelin. Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumlarına beraberinizde bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumlarına yemek götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık görevlilerinin ikazlarını dikkate alın.
Yangın çıkışlarını amacı dışında kullanmayınız.
Acil müdahale gerektiren haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin. İlgili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere izin vermeyin.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, sağlık çalışanlarının size hizmet verdiğini hatırlayın.
Doktor vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve sular kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep telefonunuz ile veyahut ev telefonunuzla ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek şahsın TC kimlik No’sunu ilgili kişilere vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Bir bilginiz yoksa arzu ettiğinizde bulunulan vilayete dayanarak, tedavi olunacak hastaneler ile ilgili öneri veriliyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak size uygunluk verip en son zamanı söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veyahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya yazacaksınız

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Bir bilginiz yoksa yardım talebinde bulunmak için Alo 182 hastane randevu hattını arayıp görevliye sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumuna göre randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.