bayındır hastanesi göz doktorları

Hastane konularında bilgi arayanların güncel konulara kolayca göz atabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar gerçekleştirdik. bayındır hastanesi göz doktorları makalemizi incelerken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar aradığınızda kolayca web sitemize erişebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin. Online olarak arzu ettiğiniz her şeyin net bir detayını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar tatmin edici olmadı. Hastane listelerimiz aylık güncel olup, resmi randevu portalı & hastanelerin kendilerine ait web sitelerinden elde edilen dataların derlenmesi ile oluşturulmuştur. Sitemizin son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Hepatoloji, Kardiyoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri ve uzmanlık alanları

bayındır hastanesi göz doktorları-39

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece de hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbetteki hekimler acil servise çağrıldıklarına oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir travma odası bulunabilir.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

bayındır hastanesi göz doktorları-55Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
Tedavi edildiğiniz bölümde size teslim edilen tüm ekipmanların kullanımında özen gösteriniz.
WC’yi temiz kullanmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz durumla karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden sorumluyu haberdar ediniz. Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan çanta görülmesi halinde ilgili servisin görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu kalmadıkça ziynet eşyası getirmeyiniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalması durumuna önem verin. Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde personele haber verin.
Arabanızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların ilerlemesine mani olmayan şekilde bırakmaya özen gösteriniz. Sağlık kurumlarına gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Sağlık kurumlarına giderken aldığınız randevudan minimum yarım saat önce giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Doktor sırasına uymalı, başkalarının hakkını yememelisiniz.
Acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Sağlık kurumlarının sizin olduklarını, hastane personelinin da size hizmet verdiğini unutmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaklanmıştır.
Ziyaretçilerin yataklara oturmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefon ile yahut sabit telefondan Alo 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan şahsın değil de muayene olacak kimsenin TC kimlik No’sunu asistanlara veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size bilgi verip en son randevu zamanını iletiyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki sizden istenen bilgileri doldurmanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil doktora görünecek bireyin TC kimlik numarasını ilgili yere yazacaksınız

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veyahut saatini başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.