bezmialem vakıf gureba hastanesi laboratuvar sonuçları

Sitemizi takip edenlerin pratik yazılara pratik yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla detaylı derlemeler gerçekleştirdik. bezmialem vakıf gureba hastanesi laboratuvar sonuçları sayfasını incelerken paylaşılan tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda pratik olarak makalelerimize ulaşabilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. Online olarak arzu ettiğiniz her şeyin kesinlikle bir yanıtını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük aktüel olup, resmi online randevu web sitesi ile kurumların kendilerine ait sitelerinden alınan veilerin derlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin nihai güncellenme tarihi: 20 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Nükleer Tıp, Pratisyen, Psikoloji, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.

Hastanelerin bazı servisleri, uzmanlık alanları

bezmialem vakıf gureba hastanesi laboratuvar sonuçları-80

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede bölümler tarafından desteklenen acil servis, gece hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenmektedir. Diğer bölümlerde ise nöbetteki doktorlar acil servise çağrıldıkları zaman çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların gelişme döneminde çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde bu kurallara uymaya dikkat edin

bezmialem vakıf gureba hastanesi laboratuvar sonuçları-65Tedavi gördüğünüz bölümde teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanılmasında özenli davranınız.
Hastane koyduğu kurallara karşı çıkan; cihazlara isteyerek hasar bırakan, ikazları dikkate almayan hasta ile refakatçilerinden sebep oldukları hasar talep edilebilir.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir kişiyle karşı karşıya kaldığınızda ilgili güvenliği durumdan haberdar edin.
Arabanızda kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Televizyon seyrederken sesini fazla açmayınız.
Otomobilinizi hastanenin otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayan biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda yalnızca bir refakatçi bulundurmanız yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden doktorların rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya vaktinden önce gelin. Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde küçük çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumuna yiyecek götürmeyin.
Sağlık pesroneline ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık çalışanlarının ikazlarını dikkate alın.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastanelerin sizin olduğunu ve sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini hatırlayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçilerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir. Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonunuz ile yahut da ev hattından Alo 182 servisini arayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan kişinin değil tedavi görecek kişinin Vatandaşlık numarasını görevliye veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa talep ederseniz ikamet ettiğiniz vilayete bağlı olarak, hizmet alınacak sağlık kurumları hakkında tavsiye veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumuna göre sizlere kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevu gününü ya da zamanını başka zamana almak işlemi için 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek hastanın TC kimlik numarasını web sitesine giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre randevu saat ve günü seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.