bursa pilot sanayi devlet hastanesi online randevu

Ziyaretçilerimizin yazılara kolayca göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla araştırmalar oluşturduk. bursa pilot sanayi devlet hastanesi online randevu bilgilerini incelerken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sitemize ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir yanıtını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmadı. Sağlık Kurumu listelerimiz aylık güncel olup, resmi online randevu portalı ve hastanelerin şahsına ait sitelerinden alınan informasyonun düzenlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Hastanelerin bazı bölümleri, hizmet alanları

bursa pilot sanayi devlet hastanesi online randevu-26

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; türlü hastalıkların habercisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın belirtisidir. Pek çok zaman vücutta bulunan bir doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Hematoloji: Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Acil Servis : Gündüz hastanede branşlar ile destek gören Acil Servis, gece hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman çok hızlı davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

bursa pilot sanayi devlet hastanesi online randevu-93Hastanenin kapalı bölümlerinde Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Çöplerinizi çöp kutularına atınız.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya sahipsiz bir çanta gördüğünüzde servisin sorumlu çalışanına haber vermeyi ihmal etmeyiniz. Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta düzenli muhafaza ediniz.
Görevli olmayanlardan yardımlarını istemeyiniz. Yattığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek toplu kalmasını sağlayınız.
Odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu eşliğinde kullanınız.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız. Araçlarınızı kurumun park alanında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine mani olmayacak şekilde park edin.
Aldığınız randevuya erken gelmeye dikkat edin.
Hastaneye yiyecek götürmeyin.
Refakatçiler, yaka kartlarını takmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyin.
Sağlık görevlilerinin uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenini gereksiz yere kullanmayın.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu ve hastane çalışanlarının da size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre planlanır. Doktor vizite sırasında rahat muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz.
Odalardaki yataklar düzenli tutulmalıdır. Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre isterseniz mobil telefonunuzla ya da sabit hattınızdan ALO 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu alan kimsenin değil de tedavi görecek şahsın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere ileteceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Uygunluk durumuna göre size uygunluk verip en uygun tarihi belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun tarih yahut saatini başka zamana almak isterseniz 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan şahsın değil de muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa öneri talebinde bulunmak için Alo 182 hattını arayarak asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz saat ve günü seçeceksiniz.

Aldığınız randevu gününü yahut zamanını başka zamana almak için bu web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.