cemil meriç sağlık ocağı telefon

Değerli okuyucularımızın geniş kapsamlı bilgilere pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik. cemil meriç sağlık ocağı telefon makalemizi incelerken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Online olarak aradığınız her verinin mutlak bir cevabını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli kolay olmamıştı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük aktüel olup, resmi hastane randevu sitesi ve kurumların kendilerine ait sitelerinden alınan dataların düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Aile Hekimliği, Biyoetik, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Estetisyen, Gastroenteroloji, Geriatri, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Psikiyatri, Psikoloji, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastanelerin bazı servisleri, hizmet kapsamları

cemil meriç sağlık ocağı telefon-78

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli rahatsızlıkların uyarıcısı olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın belirtisidir. Pek çok zaman vücudumuzda bulunan bir doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Poliklinik hizmeti yanı sıra endoskopi dalında da tanı ve tedavi amaçlı tüm gastroenteroloji işlemleri yapılmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Özellikle kanserde erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden birkaçı; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, lipid düzeyi, akciğer grafisi.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

cemil meriç sağlık ocağı telefon-56Hastanede yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden oldukça özen gösterilmelidir.
Hastane koyduğu kurallara uymamakta direnen; eşyalara isteyerek hasar veren, ikazları hafife alan hastalar ve yakınlarından sebep oldukları zarar talep edilebilir. Çöplerinizi evsel atık kutusuna özen gösteriniz.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması yahut sahibi belirsiz bir poşet görülmesi durumunda servisin personeline haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde değerli eşya getirmeyin.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalmasına önem veriniz.
Televizyon seyrederken sesi fazla açmayın.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden yetkililerden yardım isteyin.
Hastaneye gidiyorsanız sizinle beraber tek bir refakatçi bulunması yeterli olur. fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bu nedenle doktorların rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Hastaneye gidiyorsanız randevudan en az yarım saat önceden giderseniz, kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Hastaneye yemek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Refakatçi olarak gelenler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumunun ilkelere uyun. İltimas talebinde bulunmayınız.
Sağlık personelinin ikazlarını dikkate alınız.
Doktor sırasına uymalı, başkalarının hakkını yememelisiniz. Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaktır.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak mobil hattınızdan ya da sabit hattan ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, hekime görünecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Herhangi bir fikriniz yoksa istediğinizde ikamet ettiğiniz vilayete göre, tedavi görülecek hastane hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak size bilgilendirme yapıp kesin randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veyahut zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya gireceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki adımda, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Herhangi bir bilginiz yoksa destek almak istediğinizde 182’yi arayıp asistana sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih yahut zamanını başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu yapabilirsiniz.