cemil meriç sağlık ocağı

Okuyucularımızın derli toplu bilgilere zorluk çekmeden erişebilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. cemil meriç sağlık ocağı makalemizi okurken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sitemize girebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyin. Online olarak bulmaya çalıştığınız her şeyin kesinlikle bir detayını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar kolay olmadı. Hastane bilgilerimiz aylık aktüel olup, devlet online randevu sitesi ile hastanelerin kendilerine ait web sitelerinden elde edilen dataların düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın en son düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Pratisyen, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Rontgen, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Hastanelerin birimleri ve görevleri

cemil meriç sağlık ocağı-23

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; türlü hastalıkların habercisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın belirtisidir. Çoğu kez vücutta var olan doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir bileşenidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Özellikle kanserde erken farkındalık son derece önemlidir. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, sarılık testi, dışkıda kan aranması.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyurken solunum bozuklukları yetmezliği gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede bölümler ile desteklenen acil servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Hastanede bilmeniz gerekenler

cemil meriç sağlık ocağı-28 Bir sorunla karşılaşıldığında hemen yetkililerden yardım talep ediniz.
Hastanelerde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır. Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreceğini bozacağından azami hassasiyet gösterilmelidir.
Bulunduğunuz serviste size teslim edilen ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Çöpünüzü çöp kutusuna atınız.
Şüphe duyduğunuz bir şahısla karşılaşırsanız en kısa sürede personeli durumdan haberdar edin.
Eşyalarnızı odanızda bulunan dolabınızda toplu şekilde saklayınız. Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bulunmasına dikkat ediniz.
Tanımadığınız kişilerden yardımlarını talep etmeyiniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi olması doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu yüzden doktorların rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevunuza vaktinde gelmeye özen gösteriniz. Hastanelere giderken randevudan en az 30 dakika önce giderek, evrak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanede sessizde tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olunuz.
Doktor sırasına uymalı, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Çok acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine göre belirlenir.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Canlı çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre mobil telefonunuz ile veya sabit hattan Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan şahsın değil de hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını asistana veriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü belirteceksiniz. Uygun olma durumu dikkate alınarak sizlere bilgilendirme yapıp en uygun randevu tarihini söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, mail adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık No’sunu web sitesine yazacaksınız

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veyahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.