çengelköy mediva hastanesi doktorları

Okuyucularımızın geniş kapsamlı yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için çalışmalar gerçekleştirdik. çengelköy mediva hastanesi doktorları sayfasını incelerken önemi vurgulanan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyin. Internette arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir yanıtını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli basit olmamakta. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık aktüel olup, resmi hastane randevu web sitesi & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan informasyonun derlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin en son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bölümleri, görevleri

çengelköy mediva hastanesi doktorları-09

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, ürolojik hastalıklar, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Romatoloji, İmmunoloji.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme döneminde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

çengelköy mediva hastanesi doktorları-12Elektrik ve musluklar açık bırakılmamalıdır.
Bulunduğunuz klinikte size teslim edilen malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Yattığınız klinikte bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanımında dikkatli olunuz.
Çöplerinizi evsel atık kutularına atın.
Tuvaletleri temiz bırakın.
Şüphe duyduğunuz herhangi şahısla karşılaşırsanız kati suretle servisin sorumlusunu durumdan haberdar ediniz. Hastaneye yatış için gelirken zorunlu haller dışında fazla para getirmeyin.
Eşyalarnızı sizin için ayrılan dolapta düzenli saklayınız.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat edin. Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi kalması durumuna özen gösteriniz.
Televizyon izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu kontrolünde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle hastane personelinden yardım isteyin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Araçlarınızı kurumun park alanında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayan şekilde park etmeye özen gösteriniz.
Mobil cihazlarınızı hastanelerde sessize alınız.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Acil çıkışları amacı dışında kullanmayın.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin size ait olduğunu ve sağlık çalışanlarının sizlere hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluğuna bakılarak planlanır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister cep telefonunuzla ya da ev hattından Alo 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu ilgili kişiye belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Bir ön bilginiz yoksa arzu ederseniz bulunulan şehre bağlı olarak, muayene olunacak sağlık kurumları ile ilgili öneride bulunuluyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere kesin randevu tarihini bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün yahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki gerekli alanları doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, email adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir tercihiniz yoksa öneri almak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak ilgili kişilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veya zamanını değiştirmek için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.