derik devlet hastanesi personeli

Sağlık kurumu konusunda arama yapanların derli toplu sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle özenli araştırmalar yaptık. derik devlet hastanesi personeli sayfamızı okurken bilgi verilen ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sitemize erişebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Online olarak istediğiniz her verinin net bir detayını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli keyifli olmamakta. Hastane verilerimiz aylık güncel olup, kamu hastane randevu sitesi ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden ulaşılan dataların düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin son güncellenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Geriatri, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Perinatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının servisleri, hizmet alanları

derik devlet hastanesi personeli-18

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Özellikle kanserde erken teşhis kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, tiroit testi, dışkıda kan aranması.

Dahiliye : Dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, Diyabet.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları kardiyovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

derik devlet hastanesi personeli-72Hastanenin kapalı alanlarında Sigara içmek yasaktır.
Çöpünüzü çöp kutularına atmaya özen gösterin. Şüpheli kişiyle karşı karşıya gelirseniz mutlaka ilgili hastane personelini bilgilendirin.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu haller haricinde kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Kişisel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda toplu şekilde saklayınız.
Odada bulunan eşyaların bozulması halinde personele haber veriniz.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları sorumlu bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Bir sorunla karşılaşıldığında mutlaka hastane personelinden yardım isteyin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Randevunuza vaktinden önce gelin.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz.
Hastanelere yemek götürmeyin.
Mobil telefonlarınızı hastanede sessize alınız.
Hastanenin kurallara uyun. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğerleninin önüne geçmemelisiniz. Görevli doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Hekimleri baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu, hastane personelinin size hizmet ettiğini hatırlayın.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Klinikte hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Refakatçilerin yataklara yatmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak mobil telefondan yahut sabit telefon ile Alo 182 servisini arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan bireyin değil muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını operatöre belirtiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söylüyorsunuz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa arzu ettiğinizde bulunulan ile bağlı olarak, gidilecek sağlık kuruluşu hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere müsaitlik verip en uygun tarihi belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veya zamanını başka zamana almak işlemi için 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, email adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de hekime görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu siteye giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Belli bir fikriniz bulunmuyorsa destek almak istediğinizde Alo 182 hattını arayarak görevlilere danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veya zamanını değiştirmek isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.