dış kapı hastanesi telefon

Sizlerin geniş kapsamlı yazılara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle derlemeler hayata geçirdik. dış kapı hastanesi telefon sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sitemize ulaşabilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyin. Internette istediğiniz her verinin kesinlikle bir detayını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar kolay olmamakta. Hastane listelerimiz aylık aktüel olup, devlet hastane randevu sitesi ve kuruluşların kendilerine ait sitelerinden elde edilen veilerin toplanması ile oluşturulmuştur. Sitemizin en son düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve hizmet alanları

dış kapı hastanesi telefon-05

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Diyabete bağlı ileri görme kaybında pars plana Vitrektomi ile İnternal Limitan Membran soyulması, ileri yaşa bağlı Makula dejeneresansında fotodinamik tedavi ve foveal translokasyon ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü komplike vitreoretinal cerrahi, başarıyla gerçekleştirilmektedir..

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbette bulunan uzmanlar acil servise çağrıldıkları zaman oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Hastanede dikkat etmeniz gerekenler

dış kapı hastanesi telefon-74 Sağlık kurumuna gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dk. önce giderek, gerekli kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Randevularınıza vaktinde gelin.
Tedavi edildiğiniz bölümde sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Lavaboyu temiz kullanınız.
Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda mutlaka ilgili güvenliği haberdar edin.
Eşyanızın çalınması yahut sahibi olmayan çanta gördüğünüzde bölümün sorumlu personeline haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar dışında kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmayın.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bulunmasına önem verin.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Televizyon izlerken sesini çok açmamaya özen gösterin.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları bir gözetmen eşliğinde kullanınız.
Otomobilinizi kurumun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve başka arabaların çıkmasına mani olmayan biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Hastaneye gidiyorsanız yanınızda bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. Daha fazla kişi lüzumsuz kalabalık oluşturur ve personelin rahat görevlerini yapmalarına engel olur. Mobil telefonlarınızı hastanede sessize alınız.
Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara nazik olunuz.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Çok acil haller haricinde öncelik istemeyiniz. Doktorları baskı altına almaya çalışmayınız. Hastanelerin sizlerin olduğunu ve hastane personelinin da sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Klinikte hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Hasta yatakları temiz kullanılmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak cep telefon ile veya sabit telefonla ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik numarasını operatörlere veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere uygun randevu tarihini söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, mail adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil de hekime görünecek şahsın TC kimlik No’sunu sisteme giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonra, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa destek istemek istediğinizde Alo 182 hattını arayarak asistana sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak randevu saat ve günü seçeceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.