dışkapı eğitim ve araştırma hastanesi etlik

Okuyucularımızın kaliteli bilgilere en kısa yoldan göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için kapsamlı derlemeler yaptık. dışkapı eğitim ve araştırma hastanesi etlik yazısını okurken vurgulanan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza girebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyin. Internette istediğiniz her bilginin net bir detayını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli keyifli olmamakta. Hastane listelerimiz günlük güncel olup, devlet randevu web sitesi ve kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden alınmış dataların derlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Nefroloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Rontgen, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Hastane bazı servisleri, hizmet alanları

dışkapı eğitim ve araştırma hastanesi etlik-81

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Hematoloji: Bu hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Hastanede dikkat etmeniz gerekenler

dışkapı eğitim ve araştırma hastanesi etlik-69Acil çıkışları gereksiz yere işgal etmeyin.
Hastanelerde Sigara içmek yasaklanmıştır. Sağlık kurumlarında Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin kurallarına uymamakta direnen; eşyalara isteyerek hasar bırakan, ikazları hafife alan hasta ile yakınlarından verdikleri zarar tahsil edilebilir.
Çöplerinizi çöp kutularına atın.
WC’leri temiz kullanın.
Şüpheli kişiyle karşılaştığınızda mutlaka ilgili hastane güvenliğini haberdar ediniz.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu haller dışında fazla para getirmeyin.
Otomobilinizde kıymetli eşya bırakmamaya dikkat edin. Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna özen gösterin.
Odanızda bulunan eşyaların bozulması halinde ilgili hastane personeline bilgi verin.
Otomobillerinizi hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayan biçimde park ediniz.
Hastanelere gidiyorsanız yanınızda yalnızca bir refakatçi bulundurmanız doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Hastaneye gidiyorsanız randevudan minimum 30 dk. önce giderek, evrak işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda çocuk götürmemelisiniz.
Hastaneye içecek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Refakatçiler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır.
Doktorlara ve diğer hastalara anlayışlı olunuz.
Hastane ilkelere uyunuz. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Hastane çalışanlarının uyarılarını dinleyin.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Çok acil durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Jinekoloji servislerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır. Odalardaki yataklar tertipli tutulmalıdır. Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak mobil hattınızdan yahut sabit telefondan Alo 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek bireyin Vatandaşlık No’sunu görevliye söyleyeceksiniz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söyleyeceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa talep ettiğinizde ikamet edilen ile dikkat edilerek, tedavi olunacak sağlık kurumları ile ilgili bilgi veriliyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgilendirme yapıp en uygun zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini yahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu alma

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen bilgileri doldurmanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre, mail adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki adımda, doktora görünecek hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçiyorsunuz. Herhangi bir fikriniz bulunmuyorsa yardım almak istediğinizde 182’yi arayıp görevliye danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz zaman ve tarihi giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini yahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.