dışkapı ssk hastanesi yemek listesi

Sitemizi takip edenlerin düzenlenmiş bilgilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler oluşturduk. dışkapı ssk hastanesi yemek listesi makalesini incelerken vurgulanan ipuçlarını incelemeyi unutmayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette bulmaya çalıştığınız her bilginin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar kolay olmadı. Hastane bilgilerimiz aylık güncel olup, kamu hastane randevu sitesi & hastanelerin şahsına ait internet sitelerinden alınmış bilgilerin derlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın en son güncellenme tarihi: 21 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Göğüs Cerrahisi, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Hastane bazı bölümleri, uzmanlık alanları

dışkapı ssk hastanesi yemek listesi-32

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin tanısı amacıyla cilt alerji testleri yapılır. Uykuda solunum rahatsızlıkları serebrovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman çok kısa sürede acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunur.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

dışkapı ssk hastanesi yemek listesi-40Hastanenin yönetmeliklerine karşı çıkan; eşyalara hasar bırakan, ikazları önemsemeyen hastalar ile refakatçilerinden verdikleri zarar istenebilir.
Çöplerinizi çöp kutularına atın.
WC’yi temiz kullanınız.
Şüpheli bir kişiyle karşılaşırsanız hemen hastane güvenliğini durumdan haberdar edin.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu kalmadıkça fazla miktarda para getirmeyin.
Odanızda bulunan eşyaların kırılması halinde hastane personeline haber verin.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları sorumlu kontrolünde kullanın.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Randevunuza vaktinden önce gelmeye özen gösteriniz.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda küçük çocuk götürmeyiniz.
Sağlık kurumuna yemek götürmemelisiniz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. İltimas talebinde bulunmayın.
Hastane personelinin ikazlarını dikkate alınız.
Muayene sırasına riayet etmeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre planlanır.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Yataklar temiz tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara yatmaları yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre mobil telefonunuzdan veya ev telefonundan Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan bireyin değil de doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını asistanlara belirteceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati bildireceksiniz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak sizlere teyit verip uygun randevu zamanını belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veyahut saatini değiştirmek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını açılan sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa fikir istemek isterseniz 182’yi arayıp ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak gideceğiniz saat ve günü gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veyahut zamanını değiştirmek isterseniz MHRS’den uygun revizyonu yapabilirsiniz.