dokuz eylül üniversitesi hastanesi+öğretim üyesi muayenesi

Değerli ziyaretçilerimizin güncel konulara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi için derlemeler gerçekleştirdik. dokuz eylül üniversitesi hastanesi+öğretim üyesi muayenesi makalesini gözden geçirirken vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla yazılarımıza gelebilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Online olarak aradığınız her şeyin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmadı. Sağlık Kurumu verilerimiz günlük güncel olup, devlet randevu web sitesi ve kurumların şahsına ait web sitelerinden elde edilen bilgilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin son düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Pratisyen, Radyodiagnostik, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri verilmektedir.

Hastanelerin birimleri, uzmanlık alanları

dokuz eylül üniversitesi hastanesi+öğretim üyesi muayenesi-74

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir branştır. Çocukların gelişme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

dokuz eylül üniversitesi hastanesi+öğretim üyesi muayenesi-92 Sağlık kurumunda Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini bozacağından azami özen gösterilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine uymak istemeyen; techizatlara kasti hasar veren, yapılan ikazları kaale almayan hastalar ve yakınlarından verdikleri zarar geri istenebilir.
Çöpünüzü çöp kutularına atmaya özen gösterin.
Tuvaleti temiz kullanın. Şüphe duyduğunuz herhangi olayla karşılaşırsanız kati suretle ilgili güvenliği bilgilendiriniz.
Eşyanızın çalınması ya da sahibi belirsiz eşya görülmesi halinde ilgili servisin güvenlik görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Yatmaya gelirken zorunlu haller dışında değerli eşyalarınızı getirmeyin.
Odanın temiz tutulmasına dikkat ederek düzenli kalmasını sağlayın.
TV seyrederken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline haber veriniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Otomobillerinizi kurumun otoparkında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların çıkmasına engel olmayan şekilde park ediniz.
Randevularınıza erken gelmeye özen gösterin.
Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır. Hastane personeline ve öteki hastalara nazik olunuz.
Hastanenin işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyiniz.
Sağlık görevlilerinin ikazlarını dikkate alın.
Yangın çıkışını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz. Çok acil durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Sağlık kurumlarının sizin olduğunu, hastane çalışanlarının size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre planlanır.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktorların vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre mobil hattından ya da ev telefonunuzla ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan kimsenin değil muayene olacak şahsın TC kimlik No’sunu görevliye belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumu dikkate alınarak sizlere en uygun randevu tarihini iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini yahut zamanını değiştirmek için Alo 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, mail adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan bireyin değil de tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki aşamada, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Belli bir fikriniz bulunmuyorsa tavsiye talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayarak operatörlere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Aldığınız randevu tarihini veya zamanını başka zamana almak isterseniz MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.