edirne devlet hastanesi doktor isimleri

Ziyaretçilerimizin gerçek bilgilere en kolay yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi için özenli araştırmalar oluşturduk. edirne devlet hastanesi doktor isimleri makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza ulaşabilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyin. Online olarak aradığınız her verinin mutlaka bir detayını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmadı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz günlük aktüel olup, devlet randevu sitesi & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan veilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 22 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Mamagrofi, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Hastanelerin bölümleri, ilgi alanları

edirne devlet hastanesi doktor isimleri-26

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. İlki; çeşitli rahatsızlıkların işaretçisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık belirtisidir. Pek çok zaman vücutta bulunan bir doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı sisteminin önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı ameliyatlar yapılmakta ve daha önce ölümle sonuçlanan ameliyatlar artık olumlu neticelenmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum problemleri inme gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Hastanelerde bu kurallara uyun

edirne devlet hastanesi doktor isimleri-50Odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Hastanede yüksek sesle konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir. Bulunduğunuz serviste bulunan ve teslim aldığınız tüm malzemelerin kullanımında özenli davranınız.
Çöpleri çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
Lavaboyu temiz bırakınız.
Eşyanızın çalınması ya da sahibi belirsiz eşya görülmesi durumunda bölümün sorumlu güvenlik görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Yatmaya gelirken zorunlu kalmadıkça kıymetli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi bulunmasına önem verin.
Tanımadığınız kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz. Kaldığınız odada bulunan demirbaşların kırılması durumunda hastane personeline bilgi verin.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında mutlaka personelden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Randevularınıza vaktinde gelin.
Sağlık kurumuna yiyecek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde kısık seste kullanınız.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Sorumlu doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluğuna bakılarak planlanır.
Doktorların vizite sırasında rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Hastane içerisinde hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri verilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaktır.
Yataklar düzenli tutulmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İster cep hattınızdan veya sabit telefonunuz ile ALO 182 hizmetini çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan kimsenin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik No’sunu asistana veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü belirteceksiniz. Uygun olma durumu dikkate alınarak sizlere bilgi aktarıp en uygun zamanı iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik No’sunu sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini gireceksiniz. Herhangi bir hastane tercihiniz yoksa destek istemek için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak görevlilere danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz saat ve günü seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarihini ya da saatini değiştirmek isterseniz MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.