erenköy semt polikliniği siyami ersek

Sizlerin geniş kapsamlı bilgilere en kolay yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla kapsamlı derlemeler gerçekleştirdik. erenköy semt polikliniği siyami ersek makalemizi gözden geçirirken bilgi paylaşılan diğer yazıları okumayı pas geçmeyin. Tekrar aradığınızda pratik olarak yazılarımıza ulaşabilmek için bu siteyi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Online olarak istediğiniz her şeyin mutlak bir cevabını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu denli kolay olmamıştı. Hastane listelerimiz aylık aktüel olup, resmi online randevu sitesi ve kuruluşların şahsına ait web sitelerinden alınan bilgilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Mamagrofi, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının servisleri, hizmet kapsamları

erenköy semt polikliniği siyami ersek-69

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece boyunca de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servisten çağrıldıkları zaman çok çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri burada yapılır. Bunun haricinde bir travma odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı çene yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

erenköy semt polikliniği siyami ersek-96 Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastane hükümlerine uymamakta direnen; cihazlara isteyerek zarar veren, ikazları hafife alan hasta ve refakatçilerinden verdikleri zarar talep edilebilir.
Çöpleri evsel atık kutusuna atın.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu kalmadıkça kıymetli eşya getirmeyin.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi olmasına dikkat edin.
Personel harici kişilerden yardımlarını talep etmeyiniz.
Kaldığınız odanın temizliğine dikkat ederek derli toplu kalmasını sağlayınız.
Televizyon izlerken sesini çok açmamaya özen gösteriniz. Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Ziyaretçiler, yaka kartını takmalıdır.
Doktor sırasına uymalı, başkalarının sırasını almamalısınız.
Çok acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz. Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre planlanır.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
KadınHastalıkları servislerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri bırakımalıdır.
Canlı çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaktır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuzla yahut ev hattınızdan Alo 182 servisini arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan bireyin değil de hekime görünecek bireyin TC kimlik No’sunu görevliye söylüyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Herhangi bir tercihiniz yoksa istediğinizde ikamet edilen ile göre, gidilecek sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiye veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak size uygunluk verip en uygun tarihi aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini veya zamanını başka zamana almak isterseniz 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan bireyin değil de muayene olacak hastanın TC kimlik numarasını siteye gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonra, tedavi görecek kimsenin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa tavsiye almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp görevliye danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevu gününü veyahut zamanını değiştirmek işlemi için MHRS’den gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.