eskişehir acıbadem hastanesi doktorların listesi

Sitemizi ziyaret edenlerin yazılara kolayca erişebilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle detaylı çalışmalar gerçekleştirdik. eskişehir acıbadem hastanesi doktorların listesi sayfasını incelerken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Gelecekte aradığınızda pratik olarak yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyin. Online olarak bulmaya çalıştığınız her bilginin kesinlikle bir detayını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmamakta. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz günlük güncel olup, kamu online randevu portalı ve hastanelerin kendilerine ait sitelerinden ulaşılan informasyonun toplanması ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org son güncellenme tarihi: 22 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Pratisyen, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları yer almaktadır.

Hastane servisleri, ilgi alanları

eskişehir acıbadem hastanesi doktorların listesi-46

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir kısmında kendini gösterebilen, parazitler tarafından oluşturulan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Katarakt ameliyatları hastaların hemen hepsinde damla anestezi ile dikişsiz Fakoemülsifikasyon tekniğiyle yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

eskişehir acıbadem hastanesi doktorların listesi-49Hastane içinde Sigara içmek yasaktır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Çöpleri çöp kutularına atmaya özen gösterin.
WC’leri temiz kullanmaya özen gösterin.
Eşyanızın kaybolması veya sahipsiz herhangi bir torba görülmesi halinde ilgili servisin personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalması durumuna önem verin.
Tanımadığınız kişilerden yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Kaldığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu tutulmasını sağlayınız.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Arabalarınızı sağlık kurumunun park alanında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayan biçimde bırakın.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde tek bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir ve sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya erken gelin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız randevudan en az 30 dakika önceden giderek, evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız. Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. Ayrıcalık istemeyiniz.
Görevli sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hekimleri baskı altına almaya çalışmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Hastane içinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İster mobil telefonla yahut da ev hattından ALO 182 hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan kişinin değil de doktora görünecek şahsın TC kimlik numarasını görevlilere ileteceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini söyleyeceksiniz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa sorarsanız bulunduğunuz vilayete dikkat edilerek, gidilecek sağlık kurumları hakkında tavsiye veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere teyit verip en son randevu zamanını aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veya zamanını başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değiştirebilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek şahsın Vatandaşlık numarasını ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak asistanlara danışabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumuna göre gideceğiniz zaman ve tarihi gireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü yahut saatini başka zamana almak için web sitesinden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.