eskişehir devlet hastanesi sonuç alma

Sitemizi takip edenlerin düzenlenmiş sayfalara kolayca ulaşabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle detaylı derlemeler yaptık. eskişehir devlet hastanesi sonuç alma sayfasını incelerken altı çizilen uyarıları okumayı pas geçmeyin. Daha sonra aradığınızda pratik olarak web sitemize girebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde arzu ettiğiniz her şeyin kesinlikle bir detayını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli keyifli olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, kamu randevu portalı & hastanelerin kendilerine ait web sitelerinden alınmış dataların toplanması ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Alerjisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Patoloji, Kanser, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Hastanelerin bölümleri ve hizmet kapsamları

eskişehir devlet hastanesi sonuç alma-40

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu şikayetlerin nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Hematoloji: Bu hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece saatlerinde hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbette bulunan doktorlar acil servis tarafından çağrıldıkları zaman oldukça hızlı davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Hastanede bu kurallara uyun

eskişehir devlet hastanesi sonuç alma-02Hastanede yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir. Yattığınız klinikte size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Hastane hükümlerine uymayan; eşyalara zarar veren, yapılan ikazları hafife alan hasta ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri zarar tahsil edilebilir. Çöplerinizi çöp kutusuna özen gösteriniz. WC’yi temiz bırakınız.
Şüphe duyduğunuz şahısla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka ilgili güvenlik personelini bilgilendiriniz.
Eşyanızın kaybolması ya da ortaya bırakılmış bir torba gördüğünüz durumda ilgili bölümün hemşiresine haber veriniz.
Yatış için geliyorsanız zorunlu durumlar dışında ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda toplu muhafaza ediniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi olmasına dikkat edin.
Yabancılardan yardımlarını talep etmeyiniz.
Televizyon izlerken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında mutlaka personelden yardım isteyin.
Arabanızı kurumun park alanında hastalara ayrılmış alanlara ve başka araçların hareketine engel olmayacak biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Hastaneye içecek götürmeyin.
Refakatçiler, yaka kartlarını takmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara yardımcı olunuz.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uyun. İltimas talep etmeyin.
Hastane çalışanlarının ikazlarını dinleyiniz.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyin.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayacak sandalyeler geri verilmelidir.
Odalardaki yataklar tertipli kullanılmalıdır. Hasta yakınlarının yataklara oturmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre isterseniz mobil hattından ya da ev hattınızdan ALO 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kişinin değil de doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını asistanlara belirtiyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini iletiyorsunuz. Belli bir tercihiniz yoksa sorduğunuzda yaşadığınız vilayete bağlı olarak, hizmet alınacak sağlık kuruluşu ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz saat ve günü kararlaştıracaksınız. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere bilgi aktarıp en son zamanı iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih veya saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kişinin değil de doktora görünecek şahsın Vatandaşlık numarasını siteye yazacaksınız

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Herhangi bir tercihiniz yoksa destek talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hattını arayıp ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.