eskişehir devlet hastanesi sonuç

Sizlerin kaliteli verilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar yaptık. eskişehir devlet hastanesi sonuç bilgilerini gözden geçirirken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize girebilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. İnternette istediğiniz her bilginin mutlak bir detayını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz haftalık aktüel olup, devlet hastane randevu portalı ile kuruluşların şahsına ait sitelerinden alınmış dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Jinekoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Pratisyen, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının servisleri, hizmet alanları

eskişehir devlet hastanesi sonuç-77

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; türlü rahatsızlıkların habercisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık belirtisidir. Pek çok kez vücudumuzda var olan bir doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudun alarm sisteminin önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası ile ilgili bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas operasyonlar yapılabilmekte ve önceden ölümle sonuçlanan ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbet tutan doktorlar acil servise çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların büyüme sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağındaki çocukların sağlıklı bir çene yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

eskişehir devlet hastanesi sonuç-95Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Yattığınız bölümde bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanılmasında özen gösteriniz.
Hastane koyduğu kurallara karşı çıkan; binaya kasti olarak hasar bırakan, yapılan ikazları dikkate almayan hasta ile yakınlarından sebep oldukları zarar talep edilebilir.
Çöpünüzü çöp kutularına özen gösteriniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan bir torba gördüğünüzde ilgili servisin sorumlu personeline haber vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu kalmadıkça değerli eşya getirmeyiniz. Özel eşyalarınızı dolabınızda toplu olarak muhafaza ediniz.
Arabanızda ziynet eşyası dırakmamaya özen gösteriniz.
Yabancılardan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu olmasını sağlayınız.
TV seyrederken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz. Kaldığınız odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda ilgili personele haber verin.
Otomobillerinizi kurumun otoparkında hastalara ayrılmış yerlere ve başka arabaların çıkmasına mani olmayan şekilde park ediniz.
Sağlık kurumlarına giderken size verilen saatten en az 30 dk. önceden giderek, kayıt işlemlerini halledebilirsiniz.
Refakatçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır.
Doktorlara ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz. Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını ve hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini unutmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna göre planlanır.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite saatlerinde rahat çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçilerin kalması uygun değildir.
Hastane içerisinde hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri verilmelidir.
Odalardaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsterseniz mobil telefonunuzla yahut sabit hattınızdan Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan bireyin değil muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu asistanlara iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki adımda, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini söylüyorsunuz. Bir fikriniz bulunmuyorsa istediğinizde yaşanılan şehre göre, gidilecek hastaneler hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size teyit verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun tarih veyahut zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değiştirebilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kişinin değil muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veya saatini başka zamana almak işlemi için MHRS’den gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.