gazi mustafa kemal devlet hastanesi bölümleri

Ziyaretçilerimizin gerçek yazılara zorluk çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi için kapsamlı araştırmalar gerçekleştirdik. gazi mustafa kemal devlet hastanesi bölümleri sayfasını incelerken önemi vurgulanan diğer yazıları okumayı pas geçmeyin. Bir daha aradığınızda rahatlıkla web sitemize ulaşabilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyin. İnternette bulmaya çalıştığınız her verinin kesinlikle bir yanıtını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli basit olmadı. Hastane listelerimiz haftalık güncel olup, resmi hastane randevu sitesi & kuruluşların şahsına ait web sitelerinden elde edilen veilerin derlenmesi ile oluşmaktadır. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 22 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Nefroloji, Perinatoloji, Pratisyen, Radyodiagnostik, Romatoloji, Tıbbi Parazitoloji, Rontgen, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, ilgi alanları

gazi mustafa kemal devlet hastanesi bölümleri-55

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum problemleri yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm bölümler ile desteklenen Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları ile desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servis tarafından çağrıldıklarına çok kısa sürede acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri burada yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından takip edilmelidir. Gelişim sürecindeki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

gazi mustafa kemal devlet hastanesi bölümleri-70 Sağlık kurumunda Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin koyduğu kurallara karşı çıkan; eşyalara bilerek hasar veren, ikazları dikkate almayan hasta ve yakınlarından sebep oldukları hasar tahsil edilebilir. Çöpleri çöp kutusuna atınız.
WC’leri temiz bırakınız.
Şüpheli herhangi bir şahısla karşılaşırsanız personeli haberdar edin.
Eşyanızın çalınması yahut sahibi belirsiz herhangi bir poşet görülmesi durumunda ilgili servisin güvenlik personeline haber veriniz.
Hastaneye yatmaya gelirken zorunlu durumlar dışında değerli eşya getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı dolabınızda düzenli şekilde muhafaza ediniz.
Görevli olmayanlardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Televizyon seyrederken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Aldığınız randevuya erkenden gelmeye özen gösteriniz.
Hastanelere giderken aldığınız randevudan minimum 30 dakika önceden giderseniz, gerekli evrak işlemlerini yapabilirsiniz. Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde bebek götürmemelisiniz. Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyiniz. Güvenlik personelinin ikazlarını dinleyin.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili doktorlar haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin sizin olduğunu ve hastane çalışanlarının da size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz cep hattınızdan veyahut ev telefonundan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kimsenin değil doktora görünecek şahsın TC kimlik No’sunu ilgili kişiye belirteceksiniz

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra randevu zaman ve tarihi belirteceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp kesin zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veya zamanını değiştirmek isterseniz Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki gerekli alanları doldurmanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil de tedavi görecek kişinin TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Herhangi bir fikriniz yoksa yardım almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp asistana danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak randevu zaman ve tarihi gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gününü ya da zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.