gaziantep 25 aralık devlet hastanesi psikolog doktorları

Siz okuyucularımızın kapsamlı sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi için detaylı araştırmalar oluşturduk. gaziantep 25 aralık devlet hastanesi psikolog doktorları yazımızı incelerken bilgi paylaşılan diğer yazıları incelemeyi atlamayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin. İnternette istediğiniz her bilginin mutlak bir yanıtını portallarımızda bulacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmadı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz haftalık güncel olup, kamu randevu sitesi ile hastanelerin kendilerine ait web sitelerinden ulaşılan bilgilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin en son düzenlenme tarihi: 24 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Dermatoloji, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Perinatoloji, Pratisyen, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri ve ilgi alanları

gaziantep 25 aralık devlet hastanesi psikolog doktorları-97

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

gaziantep 25 aralık devlet hastanesi psikolog doktorları-66Doktorları baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Tüm kapalı alanlarda Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
Hastanenin koyduğu kurallara uymamakta direnen; techizatlara isteyerek hasar veren, yapılan ikazları kaale almayan hasta ile refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar talep edilebilir.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu kalmadıkça kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Otomobilinizde kıymetli eşya bırakmamaya özen gösterin.
Televizyon izlerken sesi fazla açmayınız.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu gözetiminde kullanmaya özen gösterin.
Hastanelere giderken yanınızda yalnızca bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden doktorların rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Hastaneye yemek götürmemelisiniz.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara nazik olunuz. Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uyunuz. İltimas talep etmeyin.
Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız.
Acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
İlgili doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık kurumlarının sizin olduğunu ve sağlık çalışanlarının size hizmet verdiğini unutmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak belirlenir.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Klinik içerisinde doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda tutulması yasaktır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak cep telefonunuzla ya da ev telefonunuzdan ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu alan şahsın değil de tedavi görecek şahsın TC kimlik numarasını operatörlere belirtiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Bir ön bilginiz yoksa isterseniz bulunulan ile göre, tedavi olunacak hastane hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu göz önüne alınarak size bilgilendirme yapıp kesin randevu tarihini iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veyahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, mail adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil muayene olacak hastanın TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa tavsiye talebinde bulunmak için 182’yi arayarak operatöre sorabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra uygunluk durumuna göre randevu saat ve günü seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya zamanını başka zamana almak işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.