gaziantep üniversite hastanesi telefon numarası

Değerli ziyaretçilerimizin verilere kolayca göz atabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik. gaziantep üniversite hastanesi telefon numarası makalemizi incelerken vurgulanan uyarıları okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak makalelerimize erişebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. İnternette arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir detayını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak asla bu denli tatmin edici olmamakta. Hastane verilerimiz aylık aktüel olup, devlet online randevu web sitesi ve kurumların kendilerine ait web sitelerinden ulaşılan bilgilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın son güncellenme tarihi: 22 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nefroloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, hizmet alanları

gaziantep üniversite hastanesi telefon numarası-48

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla ilgili rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının tanısı amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum bozuklukları ani ölüm gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en ciddi hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

gaziantep üniversite hastanesi telefon numarası-82Kaldığınız odada bulunan eşyaların kırılması halinde hastane personeline haber veriniz.
Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Yattığınız serviste size teslim edilen malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Hastane koymuş olduğu kurallara karşı çıkan; eşyalara kasten hasar veren, uyarıları dikkate almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları hasar tahsil edilebilir.
Şüplelendiğiniz bir olayla karşılaşırsanız hemen güvenliği durumdan haberdar edin.
Yatış için gelecekseniz zorunlu olmadıkça kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta toplu olarak muhafaza ediniz.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmayınız.
Yattığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayınız.
TV izlerken sesini çok fazla açmayın.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların kırılması durumunda ilgili personele bilgi verin.
Otomobilinizi kurumun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş yerlere ve başka araçların çıkmasına engel olmayacak biçimde bırakın.
Hastanelere giderken randevunuzdan en az yarım saat önceden giderseniz, kayıt işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Hastane işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya özen gösteriniz. İltimas istemeyin.
Sağlık görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız. Yangın çıkışlarını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Doktor sırasına saygı göstermeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz.
Çok acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Kadın Doğum bölümlerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Klinik içerisinde doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir. Hasta yatakları tertipli kullanılmalıdır.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefon ile veya sabit telefonla Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu görevliye ileteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere en son randevu zamanını belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun tarih ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık No’sunu sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak randevu saat ve günü gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veyahut zamanını başka zamana almak için web sitesinden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.