gebze şekerpınar diş hastanesi

Okuyucularımızın derli toplu bilgilere en kısa yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle araştırmalar hayata geçirdik. gebze şekerpınar diş hastanesi makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. Gelecekte aradığınızda kolayca web sitemize erişebilmek için bu siteyi favori listenize ekleyebilirsiniz. Online olarak aradığınız her verinin kesinlikle bir yanıtını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kurumu verilerimiz günlük aktüel olup, resmi randevu portalı & kurumların şahsına ait internet sitelerinden alınmış dataların toplanması ile oluşturulmuştur. Sitemizin en son düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Estetisyen, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Periodontoloji, Prostodonti, Radyoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastanelerin birimleri, uzmanlık alanları

gebze şekerpınar diş hastanesi-32

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta incelenmektedir. Birincisi; çeşitli hastalıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok kez vücudumuzda bulunan bir doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası ile ilgili bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce ölümle sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser ile ilgili enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Özofagusun çeşitli nedenlerle oluşmuş darlıkları, özellikle de benign fibrotik darlıkları buji ve balon yardımı ile dilate edilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin tanısı amacına yönelik cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları yetmezliği gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en ciddi rahatsızlıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

gebze şekerpınar diş hastanesi-55 Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Hastanenin yönetmeliklerine uymayan; cihazlara kasti olarak zarar veren, yapılan ikazları duymamazlıktan gelen hasta ve yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar geri istenebilir.
Lavaboları temiz kullanınız.
Şüplelendiğiniz kişiyle karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden güvenlik personelini haberdar edin.
Yattığınız odanın temiz olmasına özen göstererek toplu kalmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi fazla açmamaya özen gösteriniz. Bir problemle karşılaştığınızda mutlaka hastane personelinden yardım talep edin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Randevularınıza vaktinden önce gelin.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına beraberinizde çocuk götürmemelisiniz.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmeyin.
Hastane personeline ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayın.
Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların önüne geçmemelisiniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayınız.
Vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaklanmıştır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep hattınızdan veyahut sabit hattan Alo 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını operatörlere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonra, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Herhangi bir fikriniz bulunmuyorsa sorarsanız ikamet ettiğiniz şehre göre, hizmet alınacak hastaneler hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu zaman ve tarihi belirteceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size bilgi aktarıp kesin zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, eposta adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını ilgili yere yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Aldığınız randevunun tarih yahut saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.