haseki hastanesi romatoloji bölümü

Siz okuyucularımızın düzenlenmiş sayfalara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle derlemeler hayata geçirdik. haseki hastanesi romatoloji bölümü makalemizi gözden geçirirken paylaşılan uyarıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sitemize ulaşabilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyin. Internette bulmaya çalıştığınız her şeyin mutlaka bir detayını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz günlük aktüel olup, resmi hastane randevu sitesi ile kurumların kendilerine ait sitelerinden ulaşılan veilerin toplanması ile oluşmaktadır. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Estetisyen, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Rontgen, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.

Hastane bölümleri ve ilgi alanları

haseki hastanesi romatoloji bölümü-09

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonların azlığı ve fazlalığı. Ayrıca metabolik sendrom gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

haseki hastanesi romatoloji bölümü-27 Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini bozacağından oldukça hassasiyet gösterilmelidir.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymak istemeyen; cihazlara kasten hasar veren, ikazları ciddiye almayan hasta ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar geri istenebilir.
WC’leri temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi şahısla karşılaştığınızda en kısa sürede ilgili sorumluyu durumdan haberdar edin.
Eşyanızın çalınması veya sahipsiz torba gördüğünüz durumda bölümün güvenlik personeline bilgi veriniz.
Hastaneye yatış için gelirken zorunlu haller dışında değerli eşyalarınızı getirmeyiniz. Özel eşyalarınızı size tahsis edilen dolapta derli toplu olarak saklayınız. Arabanızda ziynet eşyası bırakmayınız.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi kalması durumuna özen gösterin.
Odanızda bulunan demirbaşların bozulması halinde ilgili personele bilgi veriniz.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen personelden yardım talep edin.
Arabalarınızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayacak şekilde park edin.
Hastaneye giderken beraberinizde tek bir refakatçi olması yeterli olur. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Aldığınız randevuya erken gelmeye özen gösterin. Hastanelere giderken randevunuzdan en az yarım saat önce giderseniz, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastaneye yemek götürmemelisiniz.
Cep telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Doktorlara ve öteki hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu ilkelere uyunuz. Ayrıcalık talep etmeyin.
Hastane çalışanlarının ikazlarını dinleyiniz.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayınız.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Görevli sağlık personeli dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu ve hastane çalışanlarının size hizmet verdiğini unutmayınız. Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve işi biten sandalyeler geri bırakımalıdır.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaklanmıştır.
Refakatçilerin hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

İster mobil telefondan ya da sabit telefonunuz ile ALO 182 hizmetini arayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan şahsın değil de doktora görünecek şahsın TC kimlik No’sunu operatörlere söylüyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten sonra, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi belirteceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere uygun tarihi belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun tarih ya da saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil doktora görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını siteye gireceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten sonra, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini gireceksiniz. Bir fikriniz bulunmuyorsa fikir istemek isterseniz Alo 182 hattını arayıp asistanlara sorabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumuna göre randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun tarih ya da saatini başka zamana almak için web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.