ibni sina hastanesi prof dr ayhan attar

Değerli ziyaretçilerimizin değerli bilgilere kolayca göz atabilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle derlemeler oluşturduk. ibni sina hastanesi prof dr ayhan attar sayfasını incelerken paylaşılan ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda pratik olarak yazılarımıza girebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Online olarak aradığınız her bilginin kesinlikle bir yanıtını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar kolay olmadı. Hastane bilgilerimiz aylık aktüel olup, kamu online randevu sitesi ile hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınmış informasyonun derlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org en son düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Pratisyen, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Rontgen, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, görevleri

ibni sina hastanesi prof dr ayhan attar-56

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde pek çok dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Bilhassa sirozun bir komplikasyonu olarak karşımıza çıkan özofagus varis kanamalarında skleroterapi ve band ligasyonu uygulanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının tanısı için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum problemleri aritmi gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en ciddi rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede bölümler ile desteklenen Acil Servis, gece boyunca hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Hastanede uymanız gereken kurallar

ibni sina hastanesi prof dr ayhan attar-25Hastane içerisinde Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Tedavi gördüğünüz bölümde teslim aldığınız ekipmanların kullanılmasında dikkatli davranınız.
Lavaboyu temiz bırakmaya özen gösterin.
Eşyanızın kaybolması yahut sahibi olmayan herhangi bir poşet gördüğünüzde ilgili bölümün çalışanına haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalmasına önem verin.
Kaldığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu olmasını sağlayınız.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları gözetmen bilgisi dahilinde kullanın. Bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden hastane personelinden yardım isteyiniz. Hastaneye giderken sizinle beraber tek bir refakatçi olması doğru olacaktır. fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Sağlık kurumuna giderken randevunuzdan en az yarım saat önce giderseniz, gerekli kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Refakatçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Hastanenin ilkelere uymaya özen gösteriniz. İltimas talep etmeyin. Yangın çıkışlarını amacı dışında kullanmayınız.
Görevli sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin size ait olduklarını, sağlık personelinin size hizmet ettiğini hatırlayın.
Doktor vizite sırasında rahat çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Hastane içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Ziyaretçilerin yataklara yatmaları yasaktır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsterseniz mobil hattından ya da ev hattınızdan Alo 182 telefonunu tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek kişinin Vatandaşlık numarasını görevliye söylüyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih ya da saatini başka zamana almak için 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, mail adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını sisteme giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevu gününü yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.