inönü üniversitesi tıp fakültesi hastanesi iletişim

Hastaneler konusunda bilgi arayanların geniş çerçeveli bilgilere en kısa yoldan göz atabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla detaylı çalışmalar hayata geçirdik. inönü üniversitesi tıp fakültesi hastanesi iletişim yazısını gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favori listenize ekleyin. Internette aradığınız her bilginin kesinlikle bir yanıtını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, resmi randevu portalı & kurumların kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen bilgilerin toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Rontgen, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Hastane bazı birimleri, görevleri

inönü üniversitesi tıp fakültesi hastanesi iletişim-71

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişme çağında bulunan çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

inönü üniversitesi tıp fakültesi hastanesi iletişim-87Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna bakılarak planlanır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir. Yattığınız bölümde teslim aldığınız malzemelerin kullanılmasında özen gösteriniz.
Çöpünüzü çöp kutularına atın.
Şüplelendiğiniz durumla karşı karşıya gelirseniz kati suretle ilgili güvenlik personelini durumdan haberdar ediniz.
Yatmaya gelirken zorunlu haller haricinde kıymetli eşya getirmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temizliğine özen göstererek derli toplu tutulmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi fazla açmamaya özen gösterin.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları sorumlu eşliğinde kullanmaya özen gösterin.
Bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka hastane personelinden yardım talep ediniz.
Aracınızı sağlık kurumunun park alanında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların çıkmasına mani olmayacak biçimde bırakınız.
Aldığınız randevuya erkenden gelmeye dikkat ediniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde bebek götürmeyin.
Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara hoşgörülü olunuz. Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dikkate alın. Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin. Hekimleri baskı altına almaya çalışmayın.
Sağlık kurumlarının sizin olduğunu ve hastane çalışanlarının size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin kalması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında bakılması yasaklanmıştır.
Işıklar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre ister mobil hattınızdan yahut da sabit telefondan Alo 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan kişinin değil de doktora görünecek şahsın TC kimlik numarasını ilgili kişiye belirteceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonra, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Bir tercihiniz yoksa sorarsanız yaşadığınız ile bağlı olarak, tedavi görülecek hastaneler ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz. Müsaitlik durumuna göre size bilgi verip en uygun randevu tarihini belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun tarih yahut zamanını başka zamana almak için 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek bireyin TC kimlik No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, tedavi görecek kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayıp asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz zaman ve tarihi seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü ya da saatini başka zamana almak işlemi için MHRS’den uygun değişikliği yapabilirsiniz.